Aranżacje wnętrz

Ranking materacy do sypialni - jak wypadły materace Hilding Anders?

Aranżacje wnętrz

Materac materacowi nierówny. Jeśli szukasz idealnego materaca do sypialni, koniecznie sprawdź ofertę lidera branży – markę Hilding Anders.

Materace do sypialni – czego oczekują klienci

Era wersalek i rozkładanych kanap dobiegła końca. Także sofa nie zaspokoi dziś coraz większych wymagań klientów. Po latach mody na meble kompaktowe i wielofunkcyjne obserwuje się dziś powrót do wygodnych rozwiązań. W sypialni obowiązkowo musi stanąć łóżko – a jak łóżko to tylko z wygodnym materacem.

Klienci kupujący materace spodziewają się, że będą to produkty na lata. Dobry materac co prawda nie kosztuje dziś góry złota, ale nawet wydatek rzędu tysiąca złotych może być odczuwalny w domowym budżecie. Dlatego kupując materac, coraz częściej zwraca się uwagę na okres gwarancji . Dziś pięć lat to zdecydowanie za mało.

Kolejnym ważnym aspektem jest twardość materaca. Przy czym mówiąc o twardości, tak naprawdę mówimy o dopasowaniu materaca do wagi. Dobrze dobrany materac podtrzymuje ciało i pozwala na zachowanie fizjologicznego kształtu kręgosłupa, niezależnie od pozycji przyjętej w czasie snu.

Osoby z problemami kostno-stawowymi szukają materacy medycznych, które przyniosą im ulgę w dolegliwościach bólowych.

Materac do sypialni – Hilding Anders ciągle na szczycie

Producenci materaców stoją dziś przed prawdziwym wyzwaniem. Coraz więcej mówi się o tym, jak ważny w życiu człowieka jest sen i dlaczego trzeba spać na wygodnym łóżku. Świadomi klienci oczekują dziś więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Na tle producentów materacy marka Hilding Anders wyróżnia się zdecydowanie na plus. To firma o kilkudziesięcioletniej tradycji i dużym poczuciu misji. Od początku działalności stawiała sobie za cel tworzenie wygodnych materaców i stan taki trwa do dziś. Marka nie spoczęła na laurach, cały czas prowadzi intensywne badania w swoich laboratoriach, by oferować coraz lepsze i trwalsze produkty. Tym samym materace Hilding Anders są odpowiedzią na potrzeby rynku. Ich cena nie jest wygórowana, a piętnastoletnia gwarancja jest najlepszym dowodem na wysoką jakość. Niewiele jest firm mających odwagę dawać tak długą gwarancję na wkład materaców i to między innymi dlatego Hilding Anders wygrywa w rankingach materacy do sypialni.

Innowacyjnym rozwiązaniem w ofercie Hilding Anders jest aż sześć stron materaca. Jak to możliwe? Sześć stron jest oczywiście umowne, niemniej nazwa jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Poszczególne warstwy pianki w materacach piankowych można przekładać, zmieniając ich kolejność. Każda warstwa ma minimalnie inną twardość, dzięki czemu można dobrać taką, jaka będzie najodpowiedniejsza. Różne twardości możemy umownie nazwać stronami materaca i tych może być więcej niż tradycyjne dwie strony: góra i dół.

Więcej ciekawych rozwiązań można znaleźć na stronie: sennamaterace.pl/117-materace-140x190.

Materace do sypialni – materace Hilding Anders, które warto znać

W ofercie marki Hilding Anders znajdują się zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe, a także materace hybrydowe, czyli połączenie materaców sprężynowych i piankowych.

Materac Hilding Electro to jeden z tych materacy, na który warto zwrócić uwagę. To przykład materaca hybrydowego, który sprawdzi się przede wszystkim w małżeńskiej sypialni. Jest dobrym wyborem dla osób, które znacznie różnią się wagą. Niegdyś takie osoby musiały kupować dwa różne materace, ewentualnie ta lżejsza (na ogół kobieta) czuła się podrzucana do góry przy każdym ruchu małżonka.

Dziś ten problem nie istnieje. Materac Hilding Electro to materac sprężynowy kieszeniowy (dobrze podtrzymuje ciało, nawet o dużej wadze, a pojedyncze sprężyny nie przenoszą ruchów, nie ma więc efektu falowania materaca), przykryty kilkoma warstwami wysokoelastycznej pianki, która bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia niezwykłą wygodę w czasie snu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba ciężka nie zapadnie się w materacu, osobie lekkiej nie będzie twardo.

mat. prasowe

Materac Hilding Salsa to materac termoelastyczny , który uzyskał status wyrobu medycznego. To ważna informacja, bo takie materace sprzedaje się z obniżoną stawką VAT. Sam materac składa się z kilku warstw pianki. Warstwa wierzchnia to piankatermoelastyczna, zwana także pianką memory lub z pamięcią. Materac dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury i zapamiętuje ten kształt, dzięki czemu już po dwóch tygodniach mamy uczucie spania w wygodnym gniazdku. Jednocześnie materac zmniejsza napięcie mięśniowe, pomaga się rozluźnić, a więc sen jest głębszy i zdrowszy. Przy tym wszystkim warto zauważyć, że materac Salsa nadaje się zarówno dla singli, jak i dla par.

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze materacowi Hilding Melody. Wykonany jest on z pianki lateksowej, która nieco różni się od pianek poliuretanowych.

Przede wszystkim materace lateksowe są chłodniejsze od poliuretanowych. To ważna informacja dla osób, którym w nocy jest zawsze za gorąco. Lateksowe materace zapewniają chłodzenie od spodu, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzewania się. Otwory w materacu zapewniają prawidłową wentylację i odprowadzanie ciepła na zewnątrz.

Lateks ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, co oznacza tyle, że nie jest on dobrym środowiskiem dla grzybów i bakterii. Dzięki temu śmiało można go polecić alergikom.

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że to materac piankowy. Lekki, wygodny, dobrze dopasowujący się do kształtu ciała. Polecany zarówno parom, jak i osobom, które wolą spać samotnie.

Więcej informacji na temat rodzajów materacy można znaleźć na stronie: sennamaterace.pl

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości