Projekty łazienek – sposób na urządzenie małych wnętrz, w bloku, z wanną lub prysznicem

Autor:
Adrian
Adamczyk
Remont łazienki i toalety w stanie surowym
Remont łazienki i toalety w stanie surowymHGTV
wideo 2/26

Wiele osób boryka się z urządzeniem mikroskopijnych wnętrz tak, by powstała funkcjonalna łazienka – z prysznicem, pralką i schowkami. Pomocne mogą być gotowe projekty małych łazienek, które można znaleźć w Internecie.

Projekty małych łazienek

Projektów poszukać możemy najpierw na stronach producentów białego montażu i armatury, szczególnie tych, którzy w ofercie mają sprzęty specjalnie zaprojektowane do mini łazienek. Producenci urządzają konkursy dla architektów na zagospodarowanie małej łazienki. projekty małych łazienek są bardzo inspirujące, bo architekci szukają nowatorskich rozwiązań i prezentują nietypowe aranżacje.

Są też strony, na których znajdziemy informacje, jak przeprowadzić remont i przestawiać łazienkowe sprzęty, a także gotowe projekty małych łazienek . Wiele takich poradników jest bardzo cenne, bo architekci dzielą się zasadami projektowania dopasowanymi do niewielkich metraży.

Projekty małych łazienek z prysznicem

Pod takim hasłem strony wnętrzarskie prezentują zdjęcia różnych rozwiązań polecanych dla małych metraży. Można zobaczyć, jak wygląda narożna, półokrągłą kabina z przejrzystego szkła albo prosty natrysk z odpływem w podłodze i zasłonką prysznicową zamiast kabiny. Warto dokładnie obejrzeć projekty małych łazienek, bo bywają dość szczegółowo opisane, dzięki czemu możemy sobie wyrobić zdanie, na ile taki "patent" sprawdzi się u nas.

Jeśli interesują nas konkretnie projekty małych łazienek (2x2 m) albo projekty małych łazienek w bloku, to warto odwiedzić blogi i strony architektów lub projektantów wnętrz. Często chwalą się oni swoimi pracami.

Projekty małych łazienek z wanną

Jeśli marzy nam się wanna, w małej łazience wstawimy ją kosztem innego sprzętu, np. pralki, która musi znaleźć inne miejsce w mieszkaniu. Dlatego warto przeglądać gotowe projekty małych łazienek z wanną? Zobaczymy wówczas, ile miejsca zostaje w małej łazience po wstawieniu takiego sprzętu. Najlepiej widać to na rysunkach, zdjęcia są mniej pomocne niż projekty małych łazienek , bo w małych pomieszczeniach nie można zrobić dobrego ujęcia, obejmująca całość zabudowy. 

Projekty małych łazienek w bloku

Możemy ich szukać na portalach wnętrzarskich i w pismach o tej tematyce. W jednych i drugich bardzo często pojawiają się tematy dotyczące urządzania typowych wnętrz. Dlatego tam właśnie powinniśmy znaleźć liczne projekty małych łazienek w bloku . Czasami też z tematem mierzą się architekci, prezentując zaprojektowane przez siebie wnętrza. O ile w blokowych łazienkach podstawowe sprzęty łazienkowe są w miarę sensownie rozmieszczone, o tyle bolączką są wszelkiego typu schowki. Stąd wszelkiego typu niestandardowe rozwiązania i nieszablonowe pomysły są mile widziane.

Czasami projekty małych łazienek stworzone przez amatorów potrafią być niezwykle inspirujące. Amatorskie projekty można znaleźć m.in. w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy prezentują własne łazienki.

Projekty małych łazienek z oknem

Na koniec aranżacji łazienki warto zajrzeć do pism, blogów i portali zajmujących się… domową roślinnością. W łazience z oknem można pozwolić sobie na roślinę, która każde, nawet najmniejsze wnętrze uczyni przyjemniejszym. W takich miejscach trudno o gotowe projekty małych łazienek, ale zawsze można znaleźć inspiracje. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF / Getty Images

Pozostałe wiadomości