Aranżacje wnętrz

Projekty łazienek – sposób na urządzenie małych wnętrz, w bloku, z wanną lub prysznicem

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
Fot. in4mal / Getty Images

Wiele osób boryka się z urządzeniem mikroskopijnych wnętrz tak, by powstała funkcjonalna łazienka – z prysznicem, pralką i schowkami. Pomocne mogą być gotowe projekty małych łazienek, które można znaleźć w internecie.

  • Projekty małych łazienek
  • Projekty małych łazienek z prysznicem
  • Projekty małych łazienek z wanną
  • Projekty małych łazienek w bloku
  • Projekty małych łazienek z oknem

Kiedy głowimy się nad tym, jak urządzić małą łazienkę, często marzymy, żeby ktoś zdjął z nas trud rozmieszczania sprzętów i podpowiedział, jakie rozwiązania będą właściwe. Taką podpowiedź można znaleźć, wystarczy poszukać w internecie.

Zobacz także: Urządzanie małej łazienki – gdzie szukać inspiracji, gotowych aranżacji i projektów?

Projekty małych łazienek

Projektów małych łazienek możemy poszukać na stronach producentów białego montażu i armatury, szczególnie tych, którzy w ofercie mają sprzęty specjalnie zaprojektowane do mini łazienek. Często urządzają oni konkursy dla architektów na zagospodarowanie małej łazienkowej przestrzeni. Takie projekty małych łazienek są bardzo inspirujące, bo architekci starają się znaleźć nowatorskie rozwiązania i prezentują nietypowe aranżacje.

Są też strony, na których znajdziemy nie tylko gotowe projekty małych łazienek , lecz także wiedzę, jak radzić sobie podczas remontu i jak przestawiać łazienkowe sprzęty, by łazienka stała się wygodniejsza. Niektóre z takich poradników są bardzo cenne, bo architekci dzielą się zasadami projektowania dopasowanymi do niewielkich metraży.

Projekty małych łazienek z prysznicem

Pod takim hasłem strony wnętrzarskie prezentują na zdjęciach różne rozwiązania polecany dla małych metraży. Można zobaczyć, jak we wnętrzu wygląda narożna, półokrągłą kabina z przejrzystego szkła, a jak prosty natrysk z odpływem w podłodze i zasłonką prysznicową zamiast kabiny. Warto dokładnie obejrzeć projekty małych łazienek, które prezentują nietypowe rozwiązania; bywają dość szczegółowo opisane, dzięki czemu możemy zastanowić się, czy dany „patent” sprawdzi się u nas.

Jeśli interesują nas konkretnie projekty małych łazienek (2x2 m), albo projekty małych łazienek w bloku, warto odwiedzić blogi i strony architektów i projektantów wnętrz. Często chwalą się oni swoimi pracami. Takie projekty małych łazienek mają tę zaletę, że są wykonane z myślą o prawdziwych wnętrzach z typową dla polskich realiów powierzchnią i uwarunkowaniami.

Zobacz także: Szafa przesuwna – mebel na wymiar do pokoju, przedpokoju i kuchni

Projekty małych łazienek z wanną

Jeśli marzy nam się wanna, musimy uświadomić sobie, że w małej łazience wstawia się ją kosztem innego sprzętu, np. pralki, którą trzeba przenieść w inne miejsce. Dlatego warto przeglądać gotowe projekty małych łazienek z wanną – i to o różnych kształtach i wymiarach. Zobaczymy wówczas, ile miejsca zostaje w małej łazience po wstawieniu takiego sprzętu. Najlepiej widać to na rysunkach (idealnie, gdy są zrobione w skali i znamy jej wartość). Zdjęcia są mniej pomocne niż projekty małych łazienek , bo w bardzo małych pomieszczeniach trudno o dobre ujęcie obejmujące całość zabudowy. A tylko wtedy można zorientować się, jak została wykorzystana przestrzeń.

Projekty małych łazienek w bloku

Możemy ich szukać na portalach wnętrzarskich i w pismach o tej tematyce. W jednych i drugich bardzo często pojawiają się tematy dotyczące urządzania typowych wnętrz. Dlatego tam właśnie powinniśmy znaleźć liczne projekty małych łazienek w bloku .

Czasami też z tematem mierzą się architekci, prezentując zaprojektowane przez siebie wnętrza. Wszystkie te miejsca są cennym źródłem informacji. O ile bowiem w blokowych łazienkach (szczególnie tych w blokach z wielkiej płyty) podstawowe sprzęty łazienkowe są w miarę sensownie rozmieszczone, o tyle bolączką są wszelkiego typu schowki. Zwykle w małych łazienkach w bloku brakuje miejsca na pralkę. Z tego względu wszelkiego typu niestandardowe rozwiązania i nieszablonowe pomysły są mile widziane.

Dobrze też przejrzeć media społecznościowe, w których użytkownicy prezentują własne łazienki. Czasami projekty małych łazienek stworzone przez amatorów potrafią być niezwykle inspirujące.

Zobacz także: Grzechy główne polskich hotelarzy? Za małe łazienki i brak gniazdek to standard

Projekty małych łazienek z oknem

Jeśli z rozmieszczeniem sprzętów już jakoś sobie radzimy, mamy też ogólny pomysł aranżacji pomieszczenia, warto zajrzeć do pism, blogów i portali zajmujących się… domową roślinnością. W łazience z oknem można pozwolić sobie na zielony wystrój, który każde, nawet najmniejsze wnętrze uczyni przyjemniejszym dla oka. W takich miejscach trudno o gotowe projekty małych łazienek , ale zawsze można znaleźć inspiracje.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości