Pod Częstochową znajdziecie dom marzeń. W środku lasu rodzina stworzyła swoją enklawę

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Pod Częstochową w sosnowym lesie znaleźć można wyjątkowy dom - z dachem do środka, z ogromnymi oknami i piękną elewacją. Jego właścicielami są Magdalena Peplińska oraz Szymon Pepliński. Zobaczcie to architektoniczne cudo!

Więcej: Jak optycznie powiększyć dom? 6 sposobów - naprawdę działają!

Gdzie znajdziecie wyjątkowy dom?

W Kuźnicy Kiedrzyńskiej pod Częstochową stoi wyjątkowy dom. Jego właścicielami są Magdalena Peplińska oraz Szymon Pepliński. Celem architektów było stworzenie spokojnej enklawy dla nowoczesnej i aktywnej rodziny. Dom jest dziełem architektów Jakuba Cieślika i Kamila Cierpioła.

Państwo Peplińscy nie mieszkają w tym domu na co dzień, spędzają tam wakacje, pracują w nim zdalnie, kiedy tylko mają taką możliwość.

Jak wygląda dom państwa Peplińskich?

Dom jest otoczony drzewami. Peplińskim zależało na tym, by zachować jak najwięcej drzew i krzewów. Dom miał być wręcz otulony przyrodą i idealnie w nią wpasowany. Udało się? Oczywiście, że tak!

Dom jest bardzo przestronny, pełen światła - dzięki ogromnym oknom. Ciekawym rozwiązaniem jest dach do środka, który od razu rzuca się w oczy.

Dom jest w podstawowej funkcji parterowy, jeden ze skosów w części frontowej został zaadoptowany na pomieszczenie dodatkowe jako bawialnia dla dzieci. W części frontowej, w pierwszym założeniu, miał znajdować się garaż dwustanowiskowy, jednak ostatecznie w trakcie budowy, inwestorzy zdecydowali, że ta powierzchnia zostanie zaadoptowana na gabinet i pomieszczenie biurowe - tak opowiadali o nim w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim jego projektanci.

Nagroda za fasadę roku

Dom państwa Peplińskich został nagrodzony w konkursie na fasadę roku. Budynek został nagrodzony za kontrast pomiędzy zastosowanymi materiałami naturalnymi a innymi produktami oraz za oszczędną kolorystykę, ciekawą bryłę budynku i harmonię z otoczeniem.

Więcej: