Aranżacje wnętrz

Czekasz na remont? Sprawdź, gdzie szukać inspiracji do przyszłych aranżacji

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
Projekt bez tytułu (9).jpg

Przytulny kąt i starannie przemyślane wnętrza sprawiają, że wracając do domu wykrzykujemy głośno "nie ma to jak w domu". Aranżacje wyzwalają także naszą kreatywność, tworzą estetyczne rozwiązania i zmuszają do poszukiwania nowych inspiracji. Zdarza się jednak często, że pomimo prób i sił nie dostrzegamy tych aranżacyjnych możliwości, a nasze pomysły kończą się zanim się zaczęły. Co zrobić, jeśli jesteś w takim impasie i wiesz, że termin remontu zbliża się nieubłaganymi krokami? Co, gdy porządki w ogrodzie na wiosnę wymusiły na tobie większy remont?

Co lubisz we wnętrzach i aranżacjach?

Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się co lubisz i co podoba ci się w poszczególnych aranżacjach? Kiedy na spokojnie przeanalizowałeś wnętrza, które zapamiętałeś i które uznałeś za piękne? Największą inspiracją dla twojego mieszkania jesteś… ty. Dlatego też poświęć tej analizie nieco więcej czasu, robiąc listę:

  • Kolorów, które ci się podobają, dobrze kojarzą lub przywołują określone wspomnienia.
  • Stylu (jednego lub kilku), który najlepiej oddaje twój charakter - wolisz ciepły styl toskański, minimalizm skandynawski czy surowy industrializm?
  • Dodatków, które chciałbyś umieścić w swoim mieszkaniu. Co sprawia, że dane wnętrze jest dla ciebie wyjątkowe i oryginalne?
  • Wnętrz, które zapadły ci w pamięć. Czy są wśród nich wspólne elementy - jeśli tak, to jakie?
  • Wymagań, które ma spełnić twoje mieszkanie i balkon. Czy wiesz, jak dbać o ogród? W jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń i jakie akcesoria ogrodowe powinieneś kupić https://emako.pl.

Wszystkie te odpowiedzi pozwolą ci zrozumieć, jakie wnętrza i elementy wpisują się w twój gust. Pamiętaj, że wnętrze przede wszystkim powinno stwarzać poczucie bezpieczeństwa, komfortu i spokoju. Żeby uzyskać ten rezultat, niezbędne jest wysłuchanie i zrozumienie swoich preferencji. Im więcej pytań i szczegółów poznasz przed remontem, tym większe prawdopodobieństwo, że ucieszy cię efekt końcowy.

Pomysł na remont.. A może architekt?

Nie wiesz, które elementy będą do siebie pasować i jak wykorzystać wszystkie inspiracje w jednym projekcie? Aby uporządkować te informacje i inspiracje, warto udać się po pomoc do architekta, który ma dwie cenne cechy - zamiłowanie do estetyki i chęć poszukiwania funkcjonalności. Jego zadaniem jest wysłuchać potrzeb klienta, a następnie skonkretyzować je i przenieść na projekt, który pozwoli zrealizować daną wizję. To dzięki niemu nie tylko stworzysz swoje wymarzone mieszkanie, ale także zaplanujesz ogród, dowiesz się np. jakie akcesoria do ogrodu będą niezbędne, aby przeprowadzać prace porządkowe w ogrodzie.

Najczęściej do architekta udajemy się, aby uzyskać spójną wizję, zadbać o detale lub uporządkować pomysły, które kotłują się w naszej głowie. Bardzo często rozmowa ze specjalistą jest kołem ratunkowym, które pozwoli ci ocenić, jakie wizje są niemożliwe do zrealizowania, które projekty mogą się nie udać i czy twoje inspiracje nie są zbyt szalone.

Wielki ekran

Jedną z największych inspiracji jest wielki ekran, który przepełniony jest przemyślanymi kadrami i scenografią. Każdy centymetr jest dziełem pracy architektów, scenografów, designerów i twórców. Gdyby nie ich praca, wiele znanych filmów nie zostałoby docenionych - nie tylko w środowisku kinematografii. Do dziś wiele aranżacji nosi miano kultowych, a wykorzystywane w nich kolory lub motywy na stałe przedostały się do naszych wnętrz.

Każdy z nas pamięta kultowe, pastelowe scenografie z "Grand Budapest Hotel", fioletowe ściany z serialu "Przyjaciele", ogrody z filmu "Call me by your name" (więcej akcesoriów ogrodowych na stronie sklepu Emako) lub kadry wprost z twórczości Quentina Tarantino czy Tima Burtona. Wszystkie te elementy - zarówno całe dzieła, jak i pojedyncze dodatki, akcenty lub sceny mogą być inspiracją do stworzenia swojego własnego, przytulnego kąta.

Alternatywą dla nich będą opisy w ulubionych dziełach literackich, stylizacje widziane na scenie teatralnej. Nie zapomnij również o katalogach i magazynach, które nierzadko stanowią za główną pomoc dla początkujących architektów.

Szukaj. Odkrywaj. Eksperymentuj. Otwieraj się na nowe style. Szalej. Oglądaj. Inspiruj się otaczającym cię światem!

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości