Aranżacje wnętrz

Jak dobrze okleić drzwi? Wystarczy kilka prostych patentów

Aranżacje wnętrz

Drzwi od mieszkania są jego wizytówką. Dlatego warto zadbać, żeby wyglądały estetycznie i stylowo. Nie trzeba jednak ich wymieniać. Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty" zdradziła patenty na ich oklejenie.

Które drzwi oklejać?

Ekspertka zajrzała do jednego z mieszkań, w którym zmierzyła się ze starymi drzwiami. Po kilku drobnych zmianach wyglądały jak nowe. - Powierzchnia drzwi jest duża i sama obawiałam się, że nie dam sobie rady. Dlatego o pomoc poprosiłam profesjonalistę. Mogłam je pomalować, ale pędzel albo wałek zostawiają pewną strukturę, która nie za bardzo pasuje mi do stylu miejskiego - mówiła Durka.

- Pasuje natomiast plastik albo metal i właśnie taka folia będzie dobra - warto kupić jej kilka centymetrów więcej z każdej strony - dodała.

Jak okleić drzwi?

Każdy we własnym zakresie z niewielką pomocy drugiej osoby jest w stanie samodzielnie okleić drzwi. Iwona Durka opowiedziała, jak to zrobić krok po kroku:

  1. 1Umieszczamy folię w odpowiednim miejscu i przytrzymujemy ją - możemy użyć magnesu albo rąk drugiej osoby.
  2. 2Następnie odklejmy papier spod folii na całej szerokości drzwi na odcinku 20-30 cm. Następnie przyklejamy folię - dociskamy ją raklą od środka na prawo i lewo, robiąc to posuwistymi ruchami. Powtarzamy tę czynność na całej długości drzwi.
  3. 3Nadmiar folii, który nam pozostał używamy, żeby okleić krawędzie drzwi.

Pomysłowe projekty - gdzie oglądać?

"Pomysłowe projekty" to program prowadzony przez Iwonę Durkę, która jest architektem wnętrz. Specjalistka pomaga osobom, które nie mają pomysłu na wykończenie jakiegoś pomieszczenia lub prace wykończeniowe przerosły ich możliwości.

Iwona Durka pokazuje bohaterom programu, że w urządzaniu najważniejszy jest pomysł, a nie grubość portfela. Specjalistka pokazuje oryginalne, łatwe i przede wszystkim tanie pomysły na to, by wnętrze stało się znów piękne i funkcjonalne. Dodatkowo podpowiada, jak odnowić meble i przedmioty, które lata świetności mają już za sobą. W pracach remontowych pomaga jej Szymon Pasierowski i jego ekipa.

Program "Pomysłowe projekty" można oglądać na antenie stacji HGTV oraz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości