Industrialne mieszkanie z ceglanymi ścianami. "Chcieliśmy postawić na klimatyczne wnętrze"

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – świat wyłożony cegłą
Odpicowane mieszkanie – świat wyłożony cegłą Dzień Dobry TVN
wideo 2/22

W cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła nieco mroczne mieszkanie w stylu industrialnym. Jego właściciele kochają cegłę, deskę, żeliwo oraz metal. Zobaczcie, jak to połączenie komponuje się w pomieszczeniach.

Miłość do cegły

Łukasz Kicelman i Małgorzata Zimnoch od zawsze byli zakochani w kamienicach i marzyli o tym, by w jednej z nich zamieszkać. Gdy udało im się nabyć 75-metrowe mieszkanie, postanowili je urządzić według własnego gustu. Oboje uwielbiają nieco surowe wnętrza w stylu loftowym/industrialnym, dlatego też w ich czterech kątach króluje prawdziwa, ponad 100-letnia cegła, która kryła się pod zbitym tynkiem.

- Nie chcieliśmy iść w taką prostotę i w to, co mają wszyscy - wyznała w Dzień Dobry TVN Małgorzata Zimnoch, właścicielka mieszkania.

- W każdym pomieszczeniu, gdzie się przebija jednak ta cegła, to ona była wpierw piaskowana, czyszczona, a później impregnowana, żeby wydobyć kolor cegły. Każda cegła jest tak naprawdę inna i żeby to wydobyć trzeba było troszkę pracy w to włożyć - dodał Łukasz Kicelman.

Wnętrza w stylu industrialnym

Do urządzania pomieszczeń właściciele przywiązali dużą wagę i robili to stopniowo. Wiele elementów dostali od znajomych. Dużo rzeczy wykonali też samodzielnie. Wezgłowie łóżka zrobili z drzwi kuchennych, natomiast jedną lampę stworzyli z przykrywki maszyny do szycia. Uwagę zwraca także ściana w salonie ze stalowych płyt skręcanych śrubami, a także czarny sufit w sypialni, przedpokoju i łazience. W kuchni natomiast króluje okap wykonany na zamówienie z miedzianej blachy, ręcznie kuty młotem oraz opalana deska na jednej ścianie.

- Ile ludzi, tyle opinii. Nam akurat ten klimat bardzo odpowiada. Chcieliśmy postawić na klimatyczne wnętrze, w którym czujemy się dobrze. Niekoniecznie to muszą być zawsze białe ściany i białe elementy - powiedział Łukasz Kicelman w naszym programie.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

W studiu Dzień Dobry TVN natomiast Katarzyna Jaroszyńska i ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz, Ewa Mierzejewska, zdradziły tajemnice stylu loftowego i opowiedziały, jakie dodatki wybrać, aby go stworzyć we własnych czterech ścianach. Okazuje się bowiem, że taki styl można łatwo przenieść do własnego, skromnego mieszkania w bloku.

Styl loftowy bez tajemnic
Styl loftowy bez tajemnic Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości