Aranżacje wnętrz

Mieszkanie w stylu vintage na czarno-białym tle. "Zaczęły mnie pociągać niedoskonałe przedmioty" 

Aranżacje wnętrz

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - vintage na czarno-białym tle
Odpicowane mieszkanie - vintage na czarno-białym tle Dzień Dobry TVN
wideo 2/8
Dzień Dobry TVNOdpicowane mieszkanie - vintage na czarno-białym tle

Barbara Kamieniak-Szafrańska i Witold Szafrański są właścicielami artystycznego mieszkania urządzonego przede głównie w czerni i bieli. Odnajdziemy w nim również trochę brązu i wiele elementów vintage. - Estetyka minimalistyczna bardziej nam odpowiada - deklaruje właścicielka lokum w cyklu Katarzyny Jaroszyńskiej "Odpicowane mieszkanie".

"Odpicowane mieszkanie". Artystyczny salon pełen grafik

Mieszkanie Barbary Kamieniak-Szafrańskiej i Witolda Szafrańskiego ma 75 m2. W Dzień Dobry TVN zajrzeliśmy do salonu połączonego z kuchnią, sypialni właścicieli i pokoju ich córki. W pierwszym z pomieszczeń dominuje minimalizm.

- Ta estetyka minimalistyczna bardziej nam odpowiada i mniej męczy. Kiedyś była biel i grafit, a brąz pojawiał się czasowo. To wnętrze cały czas ewoluuje. Mnie zaczęły pociągać niedoskonałe przedmioty. Zaczęłam doceniać jakieś uszkodzenia, zniszczenia. To jest coś takiego, co nadaje bardzo indywidualny charakter rzeczom - tłumaczyła Barbara Kamieniak-Szafrańska. - To już nasze trzecie mieszkanie. Zaczęliśmy od kolorowego i po prostu full rzeczy, przeszliśmy przez bardziej minimalistyczne i teraz jest to - dopowiedział Witold Szafrański.

Choć rozmówcy Katarzyny Jaroszyńskiej są minimalistami, kochają kupować prace polskich artystów m.in. grafiki i ceramikę. - Jak widzimy, jak ktoś tworzy i opowiada o tym, jest pełen pasji, to nie możemy sobie pozwolić, by tego nie kupić. Później musimy znaleźć na to miejsce - mówił właściciel mieszkania.

Czarne ściany w pokoju nastolatki i sypialni

W pokoju Michaliny Szafrańskiej, córki Barbary i Witolda ujrzymy czarne ściany. Pomieszczenie to urządzone jest w stylu vintage. - Wyszło chyba super i jesteśmy zadowolone. Zmiana w tym pokoju zapoczątkowała zmianę i czarne ściany w naszej sypialni. Michalina ma duży wpływ. Szczególnie teraz, gdy ma dojrzalsze pomysły, to bardzo często z nich korzystamy - podkreśliła mama nastolatki.

W sypialni właścicieli odnajdziemy jeszcze więcej czerni niż w pokoju Michaliny. - Bardzo dobrze się wypoczywa. Jest otulająco. Jesteśmy zadowoleni z tej zmiany - przyznała Barbara Kamieniak-Szafrańska. Natomiast uwagę Katarzyny Jaroszyńskiej przykuły książki, które zostały obłożne białym papierem.

Zobacz wyjątkowe pomieszczenia w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości