Aranżacje wnętrz

Spokój i przytulność, czyli "odpicowane mieszkanie" w stylu Hygge

Aranżacje wnętrz

Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła jedno z osiedli pod Trójmiastem i zapukała do drzwi Oliwi, która kilka lat temu zakochała się we wnętrzach i zaczęła zmieniać swoje mieszkanie. Bohaterka cyklu "Odpicowane mieszkanie" postawiła na bardzo modny w tej chwili styl boho. Wnętrzami podzieliła się najpierw na naszej facebookowej grupie.

Przytulne i ciepłe mieszkanie

Mieszkanie Oliwii Kowalkowskiej liczy 75 metrów kwadratowych. Wszystkie powierzchnie dwupiętrowego wnętrza właścicielka zaaranżowała w spójny i przytulny sposób. Znajdziemy tu między innymi wiklinowe dekoracje, jak i kosze z trawy morskiej. Inspiracją był styl boho.

- Najbardziej zależało mi, żeby to wszystko było zgodne z filozofią Duńczyków, tzw. Hygge. Polega na tym, aby w mieszkaniu czuć się dobrze, aby było przytulnie i żebyśmy mogli w nim po ciężkim dniu odpoczywać – powiedziała.

W salonie dominuje biało-brązowy odcień. Właścicielka zadbała o wszelkie detale takie jak świece, drewniane ozdoby oraz mnóstwo tkanin. Nad komodą zawiesiła także swoje autorskie dzieło, obrazy wykonane na jucie, a w oknach papierowe gwiazdy. Zwracającym uwagę elementem są także panele podłogowe, którymi została wyłożona ściana za telewizorem.

Ktokolwiek nie przyjdzie do nas, to mówi, że jest tu ciepło i fajnie. To bardzo mnie cieszy, bo na tym mi zależało, żeby było przytulnie i żeby każdy poczuł się bezpiecznie, mógł sobie odpocząć

– powiedziała.

Łazienka i salon z męskim akcentem

Właścicielka domu zgodziła się także pokazać nam łazienkę i sypialnię. Trzeba przyznać, że pomieszczenia są bardzo spójne z salonem. W łazience utrzymana została jasna kolorystyka, a Oliwia zdradziła nam, że białe płytki na ścianie samodzielnie pomalowała farbą.

- Na podłodze były wcześniej czekoladowe kafle, postanowiliśmy położyć na nie linoleum – dodała.

Równie piękna okazała się sypialnia, w której Oliwa zadbała o drobne dodatki. Na łóżku znalazły się poduszki i narzuty wykonane z miękkich i przytulnych materiałów. Połowa pokoju zagospodarowana została przez męża, który urządził swój kącik do słuchania muzyki.

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Zobacz także:

Co nas czeka w 2021 roku? Jasnowidz Krzysztof Jackowski: "To jest początek czegoś, co można nazwać wojną"

Ojciec Maciej Zięba nie żyje. Dominikanin zmarł po długiej walce z nowotworem

Joanna Krupa: "Marzę, żeby mieć jeszcze jedno dziecko". Jakie plany na 2021 rok ma modelka?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości