Aranżacje wnętrz

Eleganckie mieszkanie w stylu glamour. "Dążę do tego, żeby to wnętrze było harmonijne"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Choć tym razem Katarzyna Jaroszyńska ze swoim cyklem "Odpicowane mieszkanie" znalazła się w Gdańsku, wnętrze przypominało wystrój zza oceanu. Zobaczcie niezwykłe mieszkanie w odcieniach złota, różu i fioletu. Czym podczas projektowania inspirowała się jego właścicielka?

Mieszkanie w stylu glamour

W gdańskim mieszkaniu Joanny Wszeborowskiej - Kludzińskiej króluje biały, szary i beżowy. Oprócz tych kolorów bazowych jest tam dużo różu i złota, które stanowią dodatki. Skąd ta inspiracja?

- Bardzo zachwyciły mnie takie wnętrza jasne, nieco w stylu amerykańskim, które nawiązują i do stylu nowojorskiego, i do stylu glamour, i nowoczesnej klasyki . (...) To wnętrze poniekąd odzwierciedla moją naturę. Bardzo cenię sobie elegancję i taki klasyczny styl, wysoką jakość, dobre przedmioty. Myślę, że na to tutaj chciałam postawić - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN właścicielka mieszkania.

Po pierwsze - harmonia

Całe lokum jest utrzymane w tym samym stylu. Szafy w kuchni, łazience czy salonie tworzą jednolitą harmonię. Właśnie to dla właścicielki jest najważniejsze.

-Dążę do tego, żeby to wnętrze było harmonijne, bo w takiej przestrzeni po prostu dobrze się czujemy. (...) Lubię, kiedy detale tworzą harmonijną całość. Może być to wada i zaleta. Ja akurat uważam, że perfekcjonizm, dobre zorganizowanie, uporządkowanie daje poczucie bezpieczeństwa, stabilności i akurat takie wnętrza bardzo lubię - mówiła Joanna Wszeborowska-Kludzińska.

Z tego powodu dekoracje pokrywają się w każdym pomieszczeniu. W łazience fragment ściany jest nawet identyczny, jak w salonie. Złoty, włoski, wenecki tynk był nakładany kilkoma warstwami, by uzyskać pożądany efekt. Jedynie w sypialni jest mniej złotych elementów.

- Zależało nam na tym, żeby sypialnia to było takie miejsce kojące, sprzyjające relaksowi - wyjaśniała właścicielka mieszkania.

Pani Joanna przyznała, że kocha projektowanie wnętrz, ponieważ jest to dla niej odetchnięcie od pracy naukowej, którą wykonuje na co dzień. Dlatego też zdecydowała się prowadzić blog z inspiracjami o eleganckim wnętrzu .

- Daje mi to olbrzymi relaks dla umysłu, a jednocześnie w takim dekorowaniu wnętrz mamy styczność z pięknymi przedmiotami i dzięki temu faktycznie można odnajdywać radość - stwierdziła Joanna Wszeborowska-Kludzińska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości