Aranżacje wnętrz

Styl PRL-u w nowoczesnym wnętrzu. Zobaczcie wyjątkowe mieszkanie

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Adę, która mieszka na obrzeżach Warszawy. Zobaczcie jej efektowne wnętrze.

Odpicowane mieszkanie

Ada Pietrzyk mieszka na obrzeżach Warszawy w segmencie wybudowanym w latach 70. XX wieku.

Właścicielka domu postanowiła wprowadzić stary klimat do wnętrza. Znajdziemy w nim sporo elementów charakterystycznych dla stylu PRL–u, jak i detale z nowoczesnym sznytem.

Dom ma 100 metrów kwadratowych. Ada pokazała nam salon, jadalnię z kuchnią oraz łazienkę. Kiedy Ada kupiła szeregowiec, zarządziła generalny remont. Ze starych rzeczy została jedynie drewniana podłoga w jodełkę, która była dobrym stanie.

W salonie znajdziemy dużo mebli z minionej epoki, które Ada nieco odnowiła.

Myślę, że są one stworzone do takich przestrzeni jakie są tutaj. Są małe i poręczne

- zdradziła nam właścicielka domu.

Naszą uwagę przykuła sofa na nóżkach (element charakterystyczny dla PRL-u) w butelkowej zielni oraz galeria ścienna z motywem dżungli.

Lubię rośliny, mam ich w domu trochę. Galeria była zainspirowana trzema papugami, które na niej są. Dostaliśmy je w prezencie od rodziny męża

- przyznała Ada.

>>>#OdpicowaneMieszkanie. Dołącz do naszej grupy, komentuj z hashtagiem<<<

Loftowy klimat

W kuchni i jadalni PRL przewija się w postaci dodatków. Jest dywan z lat 80., makatka na stole. Rośliny, które ubarwiają wnętrze również nawiązują do estetyki z dawnych lat.

Jednak w tej części domu jest zdecydowanie więcej nowoczesnych aranżacyjnych elementów np. półki oraz lampy w stylu industrialnym.

Tu poszłam w loftowy klimat. Nie chciałam przesadzić ze stylem vintage

- przyznała właścicielka.

Łazienka w stylu vintage

W łazience dominuje biel, którą Ada postanowiła nieco ocieplić. Białe płytki z czarną fugą wyglądają oryginalnie i nowocześnie. Zaś drewniana szafka pod umywalkę na wąskich nóżkach nawiązuje już do stylu PRL. Podobnie jak dywanik w stylu lat 80. oraz paprotki.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości