Aranżacje wnętrz

Szwedzki świat pod Poznaniem. We wnętrzach króluje drewno

Aranżacje wnętrz

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - szwedzki świat pod Poznaniem
Odpicowane mieszkanie - szwedzki świat pod PoznaniemDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Poznania, by zwiedzić skandynawski dom. Dominującym elementem wszystkich pomieszczeń jest drewno, a w sypialni króluje biel i granat. Zobaczcie sami.

Dom w stylu skandynawskim

Dom ma 157 metrów kwadratowych. Jest bardzo przestronny i przytulny. Dominującym elementem wszystkich pomieszczeń jest drewno.

- Był pomysł, żeby główną część zagospodarować mniej standardowo, czyli otworzyć sufit. Gdyby tu był strop, to zdecydowanie tego efektu by nie było - powiedziała Joanna Pyżyńska – Eder, właścicielka domu.

Piękne wnętrza

W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
wideo 2/7

Inspiracją do wykończenia wnętrz były wspomnienia związane ze Szwecją, w której zamieszkiwała w dzieciństwie.

- Marzyłam zawsze o litych deskach, stąd białe deski na ścianie. Podobnie ze stołem i blatem kuchennym, które również są drewniane i zrobione z odpadów stolarskich – dodała.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Wrażenie robi także sypialnia utrzymana w kolorystyce bieli i granatu. Za łóżkiem znajduje się także nietypowy zagłówek z półkami.

- Zależało nam na tym, żeby było miejsce na książki. Żeby był drewniany i spójny z całą resztą domu oraz żeby były wbudowane lampki. Zależało mi na tym, żeby sypialnia była przytulna, a ciemny kolor dodaje przytulności - tłumaczyła właścicielka.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości