Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie – ręcznie tworzona bajkowa scenografia

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Wnętrze Państwa Tomaszewskich jest urządzone w iście bajkowym klimacie. Co więcej, wszystkie meble jakie znajdziemy w domu, wyszły spod ręki jego właścicielki Jolanty Tomaszewskiej. Zobaczcie je!

Bajkowe wnętrze salonu

Dom ma 200 metrów kwadratowych.

Bardzo lubię, jak dużo się dzieje we wnętrzu. Czerpię z tego inspirację i energię. Lubię taką bajkową scenografię i dobrze się w niej czuje.

- zdradziła Jolanta Tomaszewska, właścicielka.

>>>Zobacz też: Odpicowane mieszkanie – zieleń roślin dobrze koresponduje z szarością.

Żona rządzi wnętrzarsko. Czuję się tutaj świetnie.

- dodał Przemysław Tomaszewski.

>>>Zobacz też: Odpicowane mieszkanie – właściciele lubią, kiedy rzeczy do siebie nie pasują.

Wszystkie meble, które znajdziemy we wnętrzu, wyszły spod ręki Jolanty Tomaszewskiej.

Każdy mebel w tym domu jest zrobiony przeze mnie. Przerobiony z jakichś śmietnikowych starych mebli, które wyglądały fatalnie. Są też elementy, które ja nazywam hybrydami. Z wielu rzeczy poskładana jedna całość. Dla mnie liczy się forma.

Łazienka zwana "Ludwikiem" i przytulne sypialnie

Pani Jolanta aranżując wnętrze nie miała żadnego planu. Pomysły powstają w głowie właścicielki przez wiele dni. Do przerobienia mebli inspiruje się innym i starymi meblami np. starą, zardzewiałą podróżną walizą.

Bardzo wiele mebli, które znajdziemy w obecnym domu Państwa Tomaszewskich, zostało tu przewiezionych z poprzednich domów. Jednak zawsze Pani Jolanta nadaje im nowy wygląd, w sofach zmienia tapicerki, maluje komody.

>>>Zobacz też: Mieszkanie inspirowane stylem francuskim.

Łazienka zwana przez właścicieli domu „Ludwikiem” jest inspirowana kamienicami w Wenecji. Ściany zostały postarzone. By wyglądało to autentycznie właścicielka malowała ściany starymi farbami wapiennymi.

Dwie sypialnie zostały urządzone w stylu prowansalsko-angielskim. Ramy do łóżek zostały kupione w sieciówce i postarzone, podobnie jak lampy, komody i podłogi.

>>>Zobacz też: Mieszkanie w stylu prowansalskim – jak je urządzić? Pomysły i inspiracje.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości