Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie i autorskie dzieło pana domu. "Działam od projektu do wykonania"

Aranżacje wnętrz

Katarzyna Jaroszyńska kolejny raz odwiedza właścicieli wspaniałych mieszkań i domów. Tym razem wybrała się w okolice Poznania, by zobaczyć jedną z szeregówek. To właśnie tu mieszka rodzina, w której role odrobinę się odwróciły. Jak się okazuje, to pan domu odpowiedzialny jest za wystrój wnętrz. Co więcej, sam wykonał także meble.

Pan domu i jego autorskie dzieło

Maciej Buchwald zamieścił na naszej facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie" zdjęcia swojego domu. Jak przyznał, jest nie tylko pomysłodawcą całego projektu, ale także autorem. Meble, które znajdują się na 130 metrach kwadratowych, są samodzielną pracą właściciela domu.

Działam praktycznie od projektu do wykonania. Jako młody chłopak miałem ambicje projektowe i rozpocząłem naukę w szkole, ucząc się projektowania wnętrz. Mój wujek był projektantem wnętrz, mój ojciec był plastykiem z wykształcenia

- powiedział pan Maciej.

Maciej, którego projektowanie jest życiową pasją, rozpoczął prace w nowym domu od kuchni. Mężczyzna wybrał sklejkę w kolorze brzozy, bo jak twierdzi, wygląda ona świeżo. W tym kolorze wykonane są zarówno szafki, blaty, jak i ściany.

Stwierdziłem, że chcę, aby ta sklejka, jak usiądę przy stole, nas tak przytuliła. Wymyśliłem, żeby zrobić z niej jednej strony wykończenie ściany do samej góry, a z drugiej strony tylko przy stole, żeby wykończyć to niżej

- dodał.

Elementy drewna właściciel przemycił także do salonu. Tuż za telewizorem znajduje się ściana, której fragment wyłożony został ciemnymi drewnianymi deskami. Kontrastującymi dodatkami są białe figurki, z którymi jak zdradziła córka państwa Buchwald, wiąże się cała historia. W całym domu kluczową rolę ogrywają także koty, dla których przygotowane zostały specjalne przejścia znajdujące się zaraz pod sufitem.

Odpicowane mieszkanie - łazienka i pokój nastolatka

Łazienka, choć mała robi wrażenie. Pomieszczenie wyłożone zostało boazerią pomalowaną na szaro, a w miejscach, gdzie jest to naprawdę niezbędne, znalazły się białe płytki. Toaletę zdobią także figurki statków, które nadają wnętrzu morskiego klimatu.

Zaskakującym pomieszczeniem okazał się również pokój 14-letniego syna. Pomieszczenie utrzymane zostało w kolorystyce czerni, a za dużym biurkiem ukryte zostało mini studio nagraniowe. Jak się okazuje, Mikołaj tworzy muzykę, a rodzice umożliwili mu rozwijanie pasji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Uczniowie za nauką zdalną: "Przechodzimy wirusa bezobjawowo, zarażamy i nawet nie wiemy, że to zrobiliśmy"

98-latek pokonał koronawirusa. Pan Józef jest jednym z trzech rekordzistów

Kandydatki do tytułu Miss Polonia 2020. Kiedy poznamy nową reprezentantkę naszego kraju?

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości