Aranżacje wnętrz

Nowoczesny apartament Ranity Sobańskiej

Aranżacje wnętrz

Ranita Sobańska to polska projektantka mody, której projekty są pokazywane na łamach brytyjskiego Vogue’a. Oprócz mody pasjonuje ją projektowanie wnętrz. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki odwiedził Ranitę w jej nowoczesnym apartamencie.

Moda na pierwszym miejscu

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Projektowania Odzieży w Katedrze Ubioru. Po studiach pracowała dla znanych polskich marek. Jest autorką strojów dla Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Stworzyła kompleksowe Kolekcje Olimpijskie na Igrzyska w Vancouver 2010, Londyn 2012, Sochi 2014, Rio de Janeiro 2016. Obecnie wraz z zespołem pracuje nad strojami na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Od kilku lat tworzy również swoje autorskie kolekcje. Jej projekty są pokazywane na łamach modowych magazynów z brytyjskim Vogue na czele.

>>> Zobacz film: Brzydki budynek z lat 60. XX wieku z pięknym wnętrzem.

Nowoczesny apartement

Oprócz mody pasjonuje ją projektowanie wnętrz. Mateusz Hładki odwiedził Ranitę z kamerą Dzień Dobry TVN. Apartament projektantki robi ogromne wrażenie. Uwagę zwraca przede wszystkim jego przestrzeń. Mieszkanie pomagała Ranicie zaprojektować architekt Ola Karpińska, która w swojej pracy przykłada wagę do szczegółów. Panuje tu nowoczesny styl. Dominuje czerń, złoto, biel.

>>> Zobacz też: Odpicowane mieszkanie. Eklektyzm z nutą boho.

Oryginalnym rozwiązaniem w mieszkaniu Ranity są podcięte ściany bez listew, które nadają całości lekkości oraz czarny kamień na ścianie w salonie, w którym znajduje się również siłownia. Niesztampowym rozwiązaniem jest również otwarta łazienka w sypialni. Istotnym elementem dekoracyjnym apartamentu są obrazy.

Dla mnie obrazy to bardzo ważna część mojego domu i życia. Część z nich namalowałam sama.

-zdradziła w rozmowie projektantka.

W mieszkaniu znajdziemy również pracownię artystki, w której Ranita spędza dużo czasu razem ze swoją córką. W pokoju dziecka dominują szarości, które zostały przełamane pudrowym różem. Motywem przewodnim są z kolei króliki.

>>> Zobacz też: Odpicowane mieszkanie. Biały domek na skraju lasu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości