Aranżacje wnętrz

Zalety okładzin ściennych. To one szybko i skutecznie odmienią twoje mieszkanie

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Każdy po pewnym czasie mieszkania w jednych wnętrzach, marzy o ich metamorfozie. Można wówczas zmienić dekoracje, zakupić nowe meble, bądź całkowicie przeobrazić ściany. Dobrym do tego wyborem są okładziny. Poznajcie ich zalety.

Zalety okładzin ściennych

Okładziny ścienne to coraz popularniejsze rozwiązanie we wnętrzach. Mogą być one stosowane niemal wszędzie, bo zarówno w domach, jak i w miejscach publicznych. Jakie są ich zalety? Są w stanie zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami. Zazwyczaj nie powstają na nich rysy ani inne uszkodzenia mechaniczne, w związku z tym prezentują się ładnie w każdym pomieszczeniu.

Ponadto są oporne na działanie mikroorganizmów, a także na wodę. Dbanie o nie również nie jest trudne - zazwyczaj wystarczy tylko przetrzeć je szmatką. Co więcej, montaż okładzin ściennych nie jest wcale trudny.

Nie trzeba mieć wykształcenia jakiegoś budowlanego, żeby móc coś takiego samemu sobie zrobić

- zapewniał w Dzień Dobry TVN architekt, Jonatan Kilczewski.

Jak dobrać okładzinę ścienną?

Okładziny ścienne dostępne są w wielu kolorach i wzorach, więc bardzo łatwo jest je dostosować do konkretnego wnętrza. Wykonywane są również z przeróżnych materiałów.

Określony typ okładziny należy dobrać, biorąc pod uwagę wymagania, jakie ma spełniać oraz pomieszczenie, w którym będzie montowana. Jonatan Kilczewski w programie pokazał m.in. okładzinę z filcu.

Świetnie się to odnajdzie w pokoju dziecięcym. Bo na przykład można to wykorzystać jako wezgłowie przy łóżku, a więc jak dziecku chcesz poczytać książki, możesz się oprzeć o taką fajną, ciepłą ścianę

- podpowiedział architekt.

Zaprezentował również szykowną korkową wykładzinę, która mimo wzorków jest świetnym wyborem nawet dla alergików. Dlaczego? Jonatan Kilczewski wyjaśnił:

Korek jest antystatyczny, czyli nie przyciąga kurzu. Więc nie masz problemu z tym, żeby to jakoś bardzo mocno czyścić, nie musisz się na tym skupiać.

Idealną opcją z kolei dla osób, u których w pomieszczeniach występują nierówności ścian, jest wyginający się beton elastyczny.

Należy również pamiętać o tym, że okładziny ścienne w pomieszczeniach zapewniają większą izolacyjność akustyczną . Ich wybór jest naprawdę szeroki, dlatego najważniejsze jest ustalenie naszych potrzeb.

Dodatki, które odmienią twoje wnętrze. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości