Aranżacje wnętrz

Meble ze skrytką ułatwią przechowanie rzeczy. "Zajmuje tyle samo miejsca, a ma świetne funkcje"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - odważne i eklektyczne
Dzień Dobry TVNOdpicowane mieszkanie - odważne i eklektyczne

W kolejnym cyklu "Odpicowanego Mieszkania" Katarzyna Jaroszyńska ponownie odwiedza dom Kamili Jakubowskiej - Szmyd. Jak zmieniły się jego wnętrza po gruntownym remoncie? Będzie odważnie i eklektycznie, a w studio Dzień Dobry TVN ekspertka od stylizacji wnętrz Ewa Mierzejewska zdradzi, w jaki sposób przechowywać rzeczy, aby pomieszczenie wyglądało estetycznie i stylowo.

Mieszanka stylów wnętrzarskich

W cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska ponowie odwiedziła dom Kamili Jakubowskiej-Szmyd. Pomieszczenia przeszły gruntowny remont, a wnętrza charakteryzują się odważnym i eklektycznym stylem. Co zmieniło się po 2 latach? Uwagę reporterki przykuły nowa podłoga i schody. - Poprzednie schody były drewniane, w tej chwili zdecydowaliśmy się na inną formę, już prawie taką rzeźbiarską. Są kręcone, betonowe wylane w szalunku i robią tutaj robotę - tłumaczy właścicielka domu. Podłogę zdobi wyjątkowa, czarna jodełka. Skąd pomysł na ten kolor? - Jodełka jest bardzo powszechna, zwłaszcza ta francuska (...) chciałam, żeby się nieco wyróżniała - opowiada.

W kuchni również króluje mieszanka różnych stylów. - Bardzo eklektycznie. Wystarczy spojrzeć na fronty szafek, bo widzę, że są aż 3 rodzaje - zauważa Katarzyna Jaroszewska. - Mamy skórzane, do tego czarną sztukaterię, (...) no i górne fronty już gładkie - opowiada Kamila Jakubowska-Szmyd. Ciekawość reporterki wzbudziła również podwieszana, przeszklona szafka, która dodaje pomieszczeniu lekkości. - Tutaj taka pełna zabudowa wniosła by dużą ciężkość, a szkło trzeba gdzieś schować, więc taka witryna nadała lekkości, a jeszcze cieszy oko - podkreśla właścicielka domu. Ciekawy jest również zamysł łazienki, która wyglądem przypomina "pokój kąpielowy". Są w niej komoda, tapety winylowe i zasłony. Jednak, jak podkreśla właścicielka niewykluczone, że w przyszłości znów zdecyduje się na drobne zmiany w swoich wnętrzach.

Wiosenne porządki Ewy Mierzejewskiej

Wiosna to idealny czas na porządki w domu lub mieszkaniu. Niezależnie, jak duże są nasze pomieszczenia, warto zadbać o ich estetyczność. Z pewnością pomogą w tym patenty ekspertki od urządzania wnętrz Ewy Mierzejewskiej. W Dzień Dobry TVN doradziła widzom, jak schować różne przedmioty.

Ewa Mierzejewska zaprezentowała meble, w których możemy ukryć różne rzeczy. Jednym z nich jest siedzisko mogące stać w sypialni lub w przedpokoju. - Może stać w każdym miejscu i to jest super pojemna skrzynia - podkreśla specjalistka. Meblem ze specjalną skrytką okazał się również stolik kawowy.

- Zajmuje tyle miejsca ile stolik kawowy, ale ma świetne funkcje. Każdy z tych trzech blatów kryje pod sobą skrzynkę - opowiada. W przechowywaniu małych rzeczy sprawdzi się komoda z licznymi, niewielkimi szafkami. - Komoda zrobiła oszałamiającą karierę w ostatnich latach (...) początkowo była używana do przechowywania odzieży, a dzisiaj tak naprawdę komodą nazywa się każdą szafkę, która ma większe gabaryty - podsumowuje Ewa Mierzejewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości