Aranżacje wnętrz

Makramy – wnętrzarski hit sezonu. Zobacz, jak samodzielnie wykonać modne ozdoby ze sznurka

Aranżacje wnętrz


Makramy to niezwykle efektowne ozdoby, które cieszą się coraz większą popularnością. Ten modny dodatek ociepli wnętrze i nada mu charakteru. Sprawdź, jak łatwo i tanio przeobrazić zwykły pokój w stylowe wnętrze w stylu boho.

Moda na makramy

Ozdoby wykonane ze sznurka stanowią absolutny hit ostatnich miesięcy. Makramy idealnie wpasowują się w popularny styl boho i pięknie dopełniają każde wnętrze.

Technika ta może posłużyć do wykonania zarówno dekoracji ściennych, jak i wielu innych ozdób, m.in.: biżuterii, pasków, narzut, toreb, hamaków czy kwietników. Makramy charakteryzują się bardzo dobrą trwałością, mocą splotu i szerokim spektrum wariantów tworzenia najrozmaitszych połączeń.

Najprościej mówiąc makrama to jest technika splotu, która polega na tym, że pleciemy naszymi rękoma. Nie używamy tutaj szydełek, drutów

– zauważyła Magdalena Karkusiewicz-Okła, która tworzy makramy.

Jak zrobić makramę?

Tworzenie makram to nie tylko świetny sposób na udekorowanie mieszkania, ale i odstresowanie. Proces jest na tyle prosty, że poradzą sobie z nim nawet ci, dla których prace manualne nie są mocną stroną.

Makramę wykonuje się przez odpowiedni sposób wiązania, skręcania i nawijania nici/sznurków o specjalnym splocie . W efekcie otrzymujemy mocny i trwały wyrób.

Różnorodność istniejących wiązań daje nam nieograniczone możliwości wyrażenia swojej kreatywności i tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń.

Obejrzałam trzy tutoriale na YouTubie i potem stwierdziłam, że kupuję sznurek, tnę go na długie kawałki i lecę na żywioł

– przyznała ekspertka.

Uważnie śledząc sposoby wiązania, jesteśmy w stanie bardzo szybko opanować wybraną przez nas technikę. Wykonywanie makramy wymaga jednak cierpliwości i precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Jak osłonić balkon i odgrodzić się od sąsiada? Sprawdź, co radzi architekt

Remontu czar, czyli co wybierać, a czego unikać. „Klasyka zawsze się obroni”

Niezawodny sposób Wieśka Skiby na odpadające listwy. Jak samodzielnie uporać się z tym problemem?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości