Łóżko piętrowe z biurkiem, metalowe, młodzieżowe - najciekawsze rodzaje

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
Fot. phototropic/Getty Images

Łóżko piętrowe to absolutny hit aranżacyjny! Wielofunkcyjność tego mebla jest wręcz zaskakująca. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, małym czy dużym. Łóżko piętrowe z biurkiem jest świetnym rozwiązaniem, jeśli lubisz, gdy Twoja przestrzeń jest dobrze uporządkowana.

Łóżko piętrowe to idea stworzona z myślą o najmniejszych wnętrzach. Z czasem producenci zaczęli modyfikować formę mebla sprawiając, że dziś jest już nie tylko miejscem do spania, ale może być też strefą nauki, przechowywania rzeczy, czy zabawy jednocześnie. Z tego względu łóżka piętrowe dla dzieci są doskonałą wersją dla najmłodszych.

Łóżko piętrowe – wygodne i praktyczne rozwiązanie do domu

Marzenie o wygodnym małym pokoju mogą się spełnić – wystarczy mieć łóżko piętrowe . Ten mebel jest świetny pod każdym względem. Obojętne, czy ma formę podwójnego miejsca do spania, czy to łóżko piętrowe z biurkiem lub innym sprzętem, zawsze odznacza się wysoką funkcjonalnością, która w małych wnętrzach jest na wagę złota. To rozwiązanie idealne do pokoju dziecięcego. W małej przestrzeni dla najmłodszych znakomicie odnajdą się łóżka piętrowe dla dzieci typu łóżko piętrowe metalowe . Dzięki nim w pokoju pozostanie więcej wolnej przestrzeni. Dla nastolatków odpowiednią propozycją będą łóżka piętrowe młodzieżowe . Bardzo łatwo znaleźć wersje specjalnie dla nich – wyposażone w różne akcesoria do nauki i wykończone zgodnie z modą dla starszych dzieci.

Jak wybrać łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe występują w różnych modelach - począwszy od prostego układu materaców jeden pod drugim, aż po łóżko piętrowe z biurkiem i szafą . Przy wyborze liczy się łatwy dostęp do górnej strefy, dlatego wygodnym w użytkowaniu modelem jest łóżko piętrowe ze schodami . Ograniczony budżet w przypadku zakupu tego mebla nie jest problemem. Wystarczy sięgnąć po łóżka piętrowe używane , których koszt jest zwykle o wiele niższy. W małych wnętrzach kłopotliwe jest zwykle przechowywanie ubrań i akcesoriów, dlatego godnym polecenia meblem będzie łóżko piętrowe z szafą . Bardziej rozbudowane i posiadające specjalny układ jest łóżko kilkuosobowe, np. łóżko piętrowe trzyosobowe , które wyposażone jest w wysuwaną szufladę jako dodatkowe miejsce do spania lub dolne, podwójne łóżko. Z kolei łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią to znakomite połączenie kącika do spania i zabawy. Łóżka dla dzieci piętrowe powinny cechować się kreatywną formą, by w pełni zaspokoić potrzeby najmłodszych. Wybór modelu zależy też od samego rozmiaru pokoju – jeśli jest małe, idealne będzie łóżko piętrowe białe , które je rozjaśni. Jeśli boisz się materaca ulokowanego zbyt wysoko, wybierz łóżko piętrowe niskie . Wyjątkowym wyglądem muszą wyróżniać się za to łóżka piętrowe dla dziewczynek . Co może im się spodobać? Przykładowo łóżko piętrowe drewniane , pomalowane na pastelowy kolor i ozdobione delikatnymi dekorami. Przy zakupie tego typu mebla kierujemy się wielkością – wybieramy zarówno łóżko dwupiętrowe , jak i łóżko trzypiętrowe . Zawsze można też skusić się na niewielkie łóżko piętrowe jednoosobowe . Do małego pokoju zmieści się łóżko piętrowe wysuwane , które jest wyposażone w szufladę, jako dodatkowe miejsce do spania. Łóżka piętrowe tanie i praktyczne znajdą zastosowanie w każdym pokoju. Nie dziwi więc fakt, że stale ogromną popularnością cieszą się piętrowe łóżka dla dzieci . Taki mebel doskonale przełamuje monotonię całej aranżacji. Łóżko piętrowe dziecięce w świetny sposób podzieli pokój na konkretne strefy, zaoszczędzając mnóstwo miejsca. Z tego względu dorośli często kupują piętrowe łóżko z biurkiem , dzięki któremu każdy uczeń zyska kącik do nauki i wypoczynku. Jeśli mebel ma posiadać taki stolik do pracy i zabawy, występuje jako łóżko piętrowe pojedyncze . Na taki mebel nie trzeba wydawać fortuny – tanie łóżka piętrowe są równie praktyczne, co droższe modele. Zamiast pudełka zabawek, wystarczy wstawić do pokoju łóżko dziecięce piętrowe , aby nasza pociecha miała równie dużo zabawy i radości na co dzień. Nawet łóżko piętrowe dla małych dzieci będzie bezpieczne. Dla pewności można wyposażyć je w dodatkowe barierki.

Łóżko piętrowe do małego pokoju

Wygodne łóżko piętrowe, antresola czy inne kreatywne rozwiązania pozwalają świetnie zaplanować i wykorzystać małą przestrzeń. Maksymalnie praktyczne jest szczególnie łóżko piętrowe z szafą i biurkiem . Warto wyróżnić też łóżko piętrowe z szufladami , które pełnią rolę pojemnego schowka na pościel. Łóżko piętrowe rozkładane na dwa ma wyjątkową konstrukcję, którą ogólnie mogą wyróżniać się łóżka dwupiętrowe . Tutaj cenna jest możliwość demontażu w dowolnej chwili. Do nowoczesnych modeli tego typu mebla można zaliczyć łóżko piętrowe ze schodkami . Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na gotowe łóżko piętrowe. Wymiary pokoju mogą być bardzo specyficzne. W tym przypadku najlepsze są łóżka piętrowe na zamówienie . Wśród nich najłatwiej i najszybciej można wykonać metalowe łóżko piętrowe . Jeśli chcemy uniknąć składania specjalnych zamówień, a pokój jest wyjątkowo mały, właściwym wyborem będzie niskie łóżko piętrowe lub łóżko piętrowe 90x200 , zajmujące mniej miejsca. Łóżka piętrowe dla młodzieży kupowane nawet dla tych młodszych dzieci to świetna inwestycja w przyszłość – mebel będzie służył przez wiele lat.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN