Aranżacje wnętrz

Kuchnie gazowe i ich rodzaje. Która kuchenka gazowa z piekarnikiem będzie najlepsza?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
Fot. Rostislav Kuznetsov / EyeEm/Getty Images

Jeśli lubisz rozwiązania pewne i sprawdzone, kuchnie gazowe to sprzęt idealny do Twojego domu. Mają wiele zalet, dzięki którym kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym znajduje się w czołówce najlepszych propozycji do kuchni. Aby wybrać najlepszą kuchenkę gazową, trzeba poznać cechy tych najpopularniejszych modeli.

Szybkie i tanie gotowanie? To możliwe, jeśli wybieramy kuchnie gazowe. Wystarczy mieć podłączenie do gazu, by móc zainstalować taki sprzęt w swoim domu. A którą wersję wybrać? Kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym będzie dokładniejsza w gotowaniu a kuchnie gazowe z piekarnikiem gazowym tańsze w eksploatacji.

Kuchnie gazowe – rodzaje

Osoby przywiązane do tradycji wybierają dzisiaj kuchnie gazowe . To sprzęt do gotowania, który mimo pojawienia się lepszych rozwiązań, dobrze radzi sobie na rynku urządzeń kuchennych. Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym to najlepsza wersja – gotowanie na gazie jest tańsze a pieczenie z użyciem prądu bardziej wygodne. Z tego względu kuchenka gazowa z piekarnikiem gazowym , czyli najbardziej tradycyjny model jest zastępowany przez inne rodzaje.

Kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym lub kuchnie gazowe z piekarnikiem gazowym są dobrym wyborem, jeśli lubimy dużo gotować. Stawiając na kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym, zmniejszamy koszty eksploatacji, obniżając tym samym wysokość rachunków.

Kuchenka gazowa do zabudowy czy kuchenka gazowa dwupalnikowa zajmują mało miejsca, tworząc jednocześnie wygodny kącik do gotowania nawet w małej kuchni. Na korzyść sprzętu zasilanego gazem przemawia również fakt, iż kuchnia gazowa z piekarnikiem psuje się rzadziej niż jej nowoczesne odpowiedniki.

Szybkie gotowanie oraz pieczenie zapewni kuchenka gazowa z piekarnikiem gazowym i termoobiegiem . Dla osób, które lubią dbać o porządek, odpowiednia będzie kuchenka gazowa z płytą ceramiczną , którą łatwo się czyści i jest mniej podatna na uszkodzenia. W pomieszczeniach bardzo małych albo nieustawnych, powinna pojawić się kuchenka gazowa bez piekarnika lub jeszcze mniejsze kuchenki gazowe dwupalnikowe . Do kuchni o standardowym metrażu będzie pasować kuchenka gazowa wolnostojąca , najlepiej wyposażona w nowoczesne funkcje zwiększające bezpieczeństwo. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo awarii, należy wybrać optymalną moc kuchenki gazowej i ustawić ją tam, gdzie jest dobry dostęp do wentylacji. Obojętnie, czy w naszej kuchni jest kuchenka gazowa jednopalnikowa czy może kuchenka gazowa 5 palnikowa , warto w pomieszczeniu umieścić czujnik gazu, który będzie wszystkich ostrzegał w razie nagłych awarii.

W najmodniej urządzonych kuchniach stosowana jest kuchnia gazowa retro , która posiada masywne, stylizowane uchwyty i pokrętła, a jednocześnie posiada nowoczesne funkcje. Kuchenka na butle gazową jest rozwiązaniem, które stosuje się w pomieszczeniach, gdzie nie ma stałego przyłącza do prądu. Taki sprzęt wymaga dokładnej kontroli, ponieważ jest mniej bezpieczny niż inne modele kuchenek.

Nowoczesne kuchnie gazowe z piekarnikiem

Kuchnie gazowe z piekarnikiem można używać nawet w czasie awarii prądu. Zalet tego sprzętu jest jednak o wiele więcej, szczególnie biorąc pod uwagę te najbardziej nowoczesne rodzaje. Kuchnia gazowa z termoobiegiem to już standardowa wersja sprzętu. Możliwość włączenia wiatraka, który wprawi gorące powietrze w ruch znacznie przyśpiesza proces pieczenia, przez co zarówno duże jak i małe kuchenki gazowe są bardziej wydajne. Kuchnia wolnostojąca gazowa w nowoczesnej wersji posiada podwójne lub potrójne korony, czyli palniki o większej mocy. Do innowacyjnych rozwiązań należy też kuchenka gazowa z płytą ceramiczną i piekarnikiem . Powierzchnia urządzenia jest płaska, a przez to łatwiejsza w czyszczeniu. Nowoczesne kuchnie gazowe z płytą ceramiczną prezentują się bardzo efektownie. Kuchnia gazowa ceramiczna jest zdecydowanie lepsza od zwykłej wersji z powierzchnią z emalii, która łatwo się rysuje. Najlepsza kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym jest wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału, czyli właśnie powłoki ceramicznej. Kuchenki gazowe z piekarnikiem gazowym i termoobiegiem są nieco wypierane przez kuchnie gazowe z termoobiegiem w wersjach nowoczesnych. Jeśli Twój wybór padł na kuchenki gazowe, piekarnik elektryczny będzie bardziej sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Do tych najnowocześniejszych modeli zaliczamy kuchenki gazowe z płytą szklaną . Pod względem wizualnym, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym z termoobiegiem wyposażona w szklaną, połyskującą powierzchnię prezentuje się bardzo efektownie. Gdy podoba Ci się szklana kuchenka gazowa, termoobieg nie jest rzeczą najważniejszą. Istotny jest fakt, że płomienie są schowane pod powierzchnią, dzięki czemu taki sprzęt będzie bezpieczniejszy niż kuchnia ceramiczna gazowa .

Jeżeli interesują Cię dobre kuchenki gazowe, wybierz model, który posiada front z kilku warstw szkła, który nie nagrzewa się lub ma blokadę rodzicielską. Profesjonalne kuchnie gazowe wyróżniają się kilku częściowym rusztem, który można myć w zmywarce. W kuchni restauracyjnej i domowej przyda się kuchenka gazowa z grillem do pieczenia aromatycznych potraw czy bezpieczna kuchenka gazowa z zabezpieczeniem przeciwwypływowym , które odcina gaz, gdy gaśnie ogień.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości