Aranżacje wnętrz

Dekoratorka mieszkań gwiazd Hollywood podpowiada, jak urządzać wnętrza. "Cała zabawa tkwi w eksperymentowaniu"

Aranżacje wnętrz

Justina Blakeney to amerykańska dekoratorka i artystka, która zawładnęła wnętrzami kalifornijskich gwiazd. Na polski rynek wchodzi właśnie jej książka pt. "Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu". Teraz w Dzień Dobry TVN doradziła, w jaki sposób projektować mieszkania i czym najlepiej się kierować.

Kim jest Justina Blakeney?

Justina Blakeney od najmłodszych lat interesowała się designem. Już jako dziecko lubiła rysować, malować, a także chodzić do muzeów. Gdy dorastała często robiła przemeblowania w swoim pokoju czy mieszkaniu. Przemalowywała również ściany. Po studiach zaczęła pracę w branży modowej, ale nie było to zajęcie, które dawało jej szczęście.

- Powoli zaczęłam tworzyć swój blog i robić projekty wnętrz. Moja kariera nabrała tempa. W tej chwili obserwuje mnie w Internecie 3,5 mln osób. Mam na koncie 3 książki, najnowsza została wydana również w Polsce i bardzo mnie to cieszy - mówiła w Dzień Dobry TVN Justina Blakeney.

Jej talent dekoratorki jest ceniony przez największe gwiazdy Hollywood. Drew Barrymore w jednym z wywiadów powiedziała o niej: "Dużo i pięknie maluje. Wiele jej projektów to po prostu praca jej rąk. Jest niesamowita". Choć projektuje domy w różnych stylach, jej ulubiony to boho. Dlaczego?

- Bo najlepiej oddaje to, kim jestem. Jestem wolnym duchem, uwielbiam zapraszać naturę do mojego domu. Lubię, kiedy wystrój wnętrza koresponduje z tym, co na zewnątrz. Doceniam kolory, teksturę, kocham piękne przedmioty i sztukę . Lubię otaczać się rzeczami, z którymi czuję więź i które kocham - wyznała ekspertka.

Jak urządzać wnętrza?

Najnowsza książka Justiny Blakeney pt. "Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu" podpowiada ludziom, czym się kierować w wystroju wnętrz. Designerka wie, że dom powinien być miejscem wypoczynku, dlatego też ma przywoływać skojarzenia z ulubionymi miejscami. Jednocześnie jednak podkreśla, że nie powinniśmy się zamykać na nowości, a próbować innych rozwiązań.

- Cała zabawa tkwi w eksperymentowaniu. Jeśli nigdy nie otaczałeś się soczystymi barwami, nie dowiesz się, czy je kochasz, czy też nie. Dlatego od zawsze doceniam eksperymenty w używaniu kolorów, ale też po prostu w urządzaniu wnętrz - zdradziła w naszym programie dekoratorka.

Specjalistka uważa, że wszystkie elementy wystroju wnętrz muszą żyć w harmonii, gdyż to one wyznaczają codzienny rytm. Powinny także dodawać nam energii, a nie przytłaczać.

- Jeśli chcemy, żeby pokój zyskał energię, powinniśmy tam wprowadzić kolory i wzory, które naszym zdaniem są energetyczne. Zróbmy odwrotnie, jeśli chcemy wyciszyć wnętrze. Ja zazwyczaj używam 2, 3 przewodnich kolorów, które pojawiają się też we wzorach. Takie połączenie nie przytłacza, ale mimo to dodaje energii wnętrzu - podpowiedziała Justina Blakeney.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości