Aranżacje wnętrz

Jakie style urządzania wnętrz są obecnie najpopularniejsze?

Aranżacje wnętrz

mat. prasowe Znany i lubiany styl skandynawski

Aranżacja wnętrza wymaga sporo czasu i wysiłku, a jednym z najważniejszych jej aspektów jest wybór odpowiedniego stylu. To właśnie on jest bazą, do której odnosić się będziemy, wybierając meble i dodatki. Obecnie do najpopularniejszych stylów należą japandi, skandynawski, modernistyczny i loftowy.

Styl japandi, czyli odkrycie 2022 roku

Japandi stał się wyjątkowo popularny w 2022 roku, ponieważ ten sposób aranżacji wnętrz łączy w sobie elementy skandynawskie i japońskie, dzięki czemu zachwyca swoją różnorodnością. Ten styl jest bardzo minimalistyczny i ekologiczny.

Jego podstawą jest także harmonia życia oraz prostota, dzięki czemu w swoim mieszkaniu lub domu można swobodnie odpocząć i się zrelaksować. Spore znaczenie ma także odpowiednie dobranie kolorów, które powinny być neutralne. Często wybierane są również barwy ziemi, a także ciemny brąz, czerń oraz zieleń. Do popularnych materiałów należą drewno, rattan i bambus. Ważne jest zadbanie o to, aby nie wprowadzać sztucznych materiałów, plastiku. Z dodatków można wybrać eleganckie obrazy do sypialni, na przykład na płótnie, a także zielone rośliny i kwiaty. Szeroki wybór obrazów można znaleźć w Pixers.pl.

Znany i lubiany styl skandynawski

W Polsce jednym z najczęściej wybieranych sposobów aranżacji wnętrz jest styl skandynawski, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli meble kupowane są w sieciówkach. Oczywiście, jeśli korzystamy z tego trendu, warto wprowadzić do swoich wnętrz naturalne materiały, a przede wszystkim drewno i kamień. Aranżacje skandynawskie mają być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i komfortowe, bez zbędnych dodatków i elementów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Właśnie dlatego takie wnętrza cieszą się ogromną popularnością. W tym stylu można łączyć ze sobą przede wszystkim kolor drewniany z białym, a także dodawać różne inne akcenty kolorystyczne, na przykład żółty lub zielony fotel uszak czy czerwone krzesła do jadalni. 

Styl modernistyczny w nowoczesnym świecie

Styl modernistyczny powstał na początku XX wieku i obecnie wciąż jest popularny, oczywiście już po wprowadzeniu pewnych zmian i nowych detali. W tym stylu aranżacji wnętrz podstawą jest zasada 3P, która odnosi się do przestronności, prostoty i przejrzystości. Spore znaczenie ma elegancja, a także funkcjonalność. Ten styl wygląda zdecydowanie najlepiej w przestronnych pomieszczeniach, ale nie pasuje do małych mieszkań. 

Styl loftowy w odświeżonej wersji

Popularny jest także styl loftowy, łączący w sobie takie materiały jak stal, drewno, naturalne cegły, wyeksponowany beton. Początkowo lofty tworzono głównie w Stanach Zjednoczonych w przestrzeniach po dawnych fabrykach, natomiast obecnie ten styl jest wprowadzany do wielu mieszkań i domów, także w Polsce. 

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości