Jakie drzwi wybrać do pokoju dziecka?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:
Fot. Karolina Białasiewicz / Getty Images

Jakie drzwi wybrać do pokoju dziecięcego? Na co zwracać uwagę, by idealnie pasowały do wnętrza, były bezpieczne i podobały się waszym pociechom? Oto najważniejsze porady, do których powinieneś się stosować podczas wyboru drzwi do pokoju dziecięcego - dla bobasa, dla przedszkolaka i dla nastolatka.

  • Jakie drzwi wybrać do pokoju dziecięcego?
  • Na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi do pokoju dziecięcego? Jakie drzwi są bezpieczne?
  • Na jaki kolor drzwi się zdecydować?
  • Triki - co zrobić, żeby drzwi do pokoju dziecięcego nie były nudne?

Stoisz przed wyborem drzwi do pokoju swojego dziecka i nie wiesz od czego zacząć? Jak wybrać odpowiednie drzwi do pokoju dla bobasa, przedszkolaka czy nastolatka? Oto najważniejsze porady, które pomogą ci wybrać odpowiednie modele oraz dopasować je by idealnie współgrały z wnętrzem pokoju dziecięcego i resztą naszego mieszkania.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi do pokoju dziecięcego? Jakie drzwi są bezpieczne?

Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego, pomyśl o jego bezpieczeństwie. Jedną z idealnych propozycji są drzwi pełne, na przykład Porta VECTOR Premium (biała kolorystyka) oraz Porta KONCEPT.

Jeśli podobają ci się drzwi z przeszkleniami, nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować je w pokoju dziecka. Produkowane przez PORTA modele przeszklone wyróżnia szklenie szybą hartowaną, która jest praktycznie niemożliwa do stłuczenia lub tzw. szybą bezpieczną – po uderzeniu szyba rozpada się na liczne małe odłamki, które nie kaleczą tak jak popękane duże tafle szkła.

Model drzwi Porta VERTE to opcja z niewielkimi, subtelnymi przeszkleniami, które doświetlą pomieszczenie. W tej kolekcji znajdziesz również wersję z możliwością zastosowania tablicy magnetycznej i lustra.

Jaki kolor drzwi wybrać do pokoju dziecięcego?

Kiedy wybierasz drzwi do pokoju dziecięcego, pierwsza myśl jaka ci się nasuwa, to kwestia wyboru odpowiedniego koloru. Myśląc stereotypowo, różowy będzie idealnie pasować do pokoju dla dziewczynki, a niebieski jest najbardziej odpowiednim kolorem do pokoju dla chłopca. Nic bardziej mylnego! Dobierając odcień drzwi do pokoju dziecka, porozmawiaj ze swoją pociechą o jego ulubionych barwach, motywach - na przykład bajowych, roślinnych, zwierzęcych - i wymyślcie razem coś nietuzinkowego!

W pokoju przedszkolaka możesz pokusić się o bardziej szalone kolory. Porta oferuje ponad 100 kolorów - oprócz klasycznych bieli, szarości, brązów dostępne są również bardziej zwariowane kolory, które na pewno przypadną do gustu dzieciom (paleta RAL).

W przypadku starszych dzieci - na przykład nastolatków - zgodnie z psychologią kolorów nie powinieneś stawiać na zbyt mocne i agresywne kolory, które mogą je nieco rozpraszać. Pamiętaj o tym, że nastolatek w swoim pokoju powinien odpoczywać oraz skupić się na nauce. W takim pomieszczeniu możesz się zdecydować na spokojniejszy kolor drzwi. Postaw na biel, szarość lub na pastelowe odcienie ulubionych barw swojego dziecka (sprzyjają one koncentracji i pobudzają kreatywność) - w tym sezonie bardzo modnym kolorem jest żółty.

Jest oczywiście jedno "ale"... Jeśli jednak twoje dziecko jest pewne, że mocne kolory są odpowiednie dla niego, po prostu... go posłuchaj! Nastolatek, jak każdy, szuka swojej drogi, chce wyrazić siebie - i właśnie to powinno być kluczem przy aranżacji jego pokoju.

Triki - co zrobić, żeby drzwi do pokoju dziecięcego nie były nudne?

Dodatkowo świetnym rozwiązaniem może się okazać ozdobienie drzwi za pomocą frezu bohatera z bajki lub imienia dziecka na drzwiach. Porta oferuje takie rozwiązania, aby jeszcze bardziej spersonalizować pokój twojej pociechy. Za pomocą frezów możesz podkreślić pasje swojego dziecka i sprawić, że twój maluch w swoim pokoju będzie czuć się wyjątkowo.

Podsumowując, wybierając drzwi do pokoju dziecka:

1. Weź pod uwagę to, żeby drzwi pasowały do pokoju twojej pociechy, ale i reszty mieszkania.

2. Nie skreślaj drzwi z przeszkleniami. Szyba hartowana montowana w drzwiach Porta jest praktycznie niemożliwa do stłuczenia.

3. Przedyskutuj ze swoim dzieckiem, jaki kolor drzwi będzie idealnie pasować do jego temperamentu, jego pasji, trybu życia.

4. Jeśli dziecko chce jeszcze bardziej czuć się wyjątkowo w swoim pokoju, zaszalej z oryginalnymi frezami na drzwiach. Niech ogranicza cię... tylko wyobraźnia!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN