Aranżacje wnętrz

Jak samodzielnie wykonać bambusową drabinkę? "Takie dodatki i meble są bardzo popularne we wnętrzach"

Aranżacje wnętrz

Coraz częściej we wnętrzach domów można zauważyć bambusowe dodatki. Nie trzeba jednak wydawać na nie fortuny, gdyż można wykonać je samodzielnie. W cyklu "Sama to ogarniesz" dowiecie się, jak zrobić prostą, lecz stylową drabinkę.

Bambus we wnętrzach

Magda Borowiak-Wróblewska jest architektem wnętrz. Jak sama mówi, nie lubi wyrzucać rzeczy. Zamiast tego woli je przerabiać, przemalowywać i zmieniać. Tym razem zdradziła, jak własnoręcznie wykonać bambusową drabinkę dekoracyjną.

- Bambusowe dodatki i meble są bardzo popularne we wnętrzach. Bambus jest lekki, trwały i niedrogi - powiedziała Magda Borowiak-Wróblewska.

Potrzebne będą:

  • tyczki bambusowe
  • klej montażowy
  • sznurek

Jak zrobić bambusową drabinkę?

Do wykonania drabinki będą potrzebne 3 tyczki bambusowe, które występują w różnych wysokościach - wybieramy taką długość, jaką chcemy mieć drabinkę. Najwęższą z tyczek wykorzystujemy jako szczeble ozdoby i przekrawamy ją tworząc równe odcinki. Następnie przyklejamy je klejem montażowym do dwóch pozostałych tyczek, zostawiając na końcach dwucentymetrowe odstępy. Na końcu łączenie dodatkowo wzmacniamy sznurkiem.

- Drabinkę opieramy o ścianę. W zależności od tego, w jakim jest wnętrzu traktujemy ją jako wieszak, np. w łazience na ręczniki, w sypialni - biżuteria, torebki, w holu - szaliki. Świetnie wyglądają też na drabinkach rośliny, lampki czy inne dekoracje. Bardzo ładnie wygląda również taka drabinka we wnętrzach loftowych, ale pomalowana na czarno - dodała Magda Borowiak-Wróblewska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości