Jak urządzić małą kuchnię? "Wbrew pozorom całkiem sporo się w niej zmieści"

Aranżacje wnętrz


Duża i przestronna kuchnia to marzenie niejednego miłośnika gotowania. Na szczęście są triki, dzięki którym nawet niewielki aneks stanie się bardziej przestronny. Zobacz, co w tym temacie radzi Krzysztof Miruć z programu "Zgłoś remont". Jak zaaranżować małą kuchnię w bloku?

Mała kuchnia - porady Krzysztofa Mirucia

Praca w małej kuchni może być bardzo trudna. Do Krzysztofa Mirucia, jednego z najpopularniejszych polskich architektów, zgłosiła się para, która chce odmienić swój aneks kuchenny. Pomieszczenie ma tylko dwa metry kwadratowe, a do tego jest słabo oświetlone. Największym problemem jest przede wszystkim niekorzystne rozplanowanie.

- Kuchnia jest źle zaprojektowana, jest nieergonomiczna i niefunkcjonalna - mówił Krzysztof Miruć. Mimo że pomieszczenie jest niewielkie, to w ocenie architekta, całkiem sporo się w nim zmieści. - Będzie miejsce na lodówkę, słupek z mikrofalówką, szufladami i szafkami. Natomiast blat będzie miał kształt litery "L" - mówił Krzysztof Miruć.

Przy projektowaniu kuchni najistotniejsze jest zachowanie prawidłowego ciągu technologicznego, czyli:

  • lodówka,
  • zlew,
  • miejsce do gotowania.

Krzysztof Miruć poleca, aby każdy centymetr powierzchni wykorzystać na szafki typu cargo.

Mała kuchnia - projektuje Krzysztof Miruć

Po zmianach zaproponowanych przez Krzysztofa Mirucia lodówka trafiła do specjalnej wnęki. Obok stanął słupek z pułkami i szafkami. Dodatkowo w kuchni znalazło się miejsce na zmywarkę, a niefunkcjonalny narożnik wypełniono wysuwanymi pułkami typu cargo. Natomiast na ścianie zawisły duże i pojemne szafki.

"Zgłoś remont" - gdzie oglądać

"Zgłoś remont" to program, w którym Krzysztof Miruć, architekt i pasjonat designu, wykonuje dla swoich klientów remont marzeń. Ekspert pomaga zmienić bohaterom programu mieszkanie po dziadkach w piękny apartament, powiększyć kuchnię, czy na nowo zaaranżować salon lub łazienkę. Bez względu na zadanie, którego się podejmuje, jest profesjonalnie, pięknie i funkcjonalnie.

Program "Zgłoś remont" i poczynania Krzysztofa Mirucia można oglądać na kanale HGTV oraz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Dorota Szelągowska tworzy wnętrza w stylu boho. Właścicielka mieszkania: "Tu można czuć się tylko zrelaksowanym"

Kamil Mokrzycki po śmierci siostrzenicy wybuduje hospicjum dla dzieci. "Pożegnanie z Kają dało mi siłę"

Mieszkańcy Dzierżoniowa i ich kapsuła czasu, która zostanie otwarta za sto lat . "Mają nadzieję, że potomkowie odnajdą kiedyś te zdjęcia"

Autor: Katarzyna Oleksik