Jak urządzić balkon na wiosnę? Sprawdź pomysły projektantki wnętrz

Aranżacje wnętrz


Wiosna to czas porządków. Zatroszczmy się też o balkony - to na nich będziemy teraz spędzać dużo czasu. Warto więc, by cieszyły nas swoim wyglądem. Co przyda się do ich udekorowania? Dlaczego warto zadbać, by pojawiły się na nich także cięte kwiaty?

Meble na balkon

Czas na zmiany i stworzenie ładnej przestrzeni na balkonie, która uprzyjemni nam spędzanie czasu.

Na początku oczywiście sprzątamy z nich wszystko to, co zalegało przez zimę i zanosimy do piwnicy. Przestrzeń, którą dzięki temu zyskaliśmy, musimy umeblować.

Zaproponowałam metalowe, piękne, w takim francuskim stylu krzesła i stolik

- mówi projektantka wnętrz Kamila Jakubowska-Szmyd.

Jak podkreśla, to wystarczy, by mieć już miejsce do relaksu, poczytania gazety lub wypicia kawy. Dodatkowo można jeszcze pomyśleć o małej huśtawce, o ile pozwoli nam metraż.

Poduszki i plecy

Same meble nie wystarczą do zagospodarowania balkonowej przestrzeni. Potrzebne są również poduszki, pledy czy nawet dywanik, które dostarczą nam pozytywnych bodźców. Nie należy się przy tym bać, że te materiałowe rzeczy szybko zmokną podczas deszczu.

Producenci wychodzą nam naprzeciw i dzisiaj tkaniny rzeczywiście nie absorbują tej wody

- wyjaśnia nasza ekspertka.

Poduszki jednak radzi zabierać do domu.

Oświetlenie balkonu

Na balkonie spędzamy czas nie tylko w dzień, lecz także w nocy. Przyda się więc oświetlenie, dzięki któremu nie będziemy siedzieli w całkowitej ciemności. Dobrym rozwiązaniem mogą być nastrojowe świeczki albo podgrzewacze. Kamila Jakubowska-Szmyd proponuje, by umieścić je w dekoracyjnych pochodniach, a te z kolei wstawić do donic z kwiatami.

Kwiaty

Balkony nie mogą się obyć również bez kwiatów. Najczęściej wybieramy doniczkowe, jednak w obecnych czasach warto pokusić się o kupno np. bukietu tulipanów.

Przez pandemię w ciężkiej sytuacji znaleźli się kwiatowi producenci np. z Holandii, którzy w większości będą musieli je przeznaczyć na kompost albo wyrzucić. Więcej na ten temat w reportażu Piotra Wojtasika:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz