Aranżacje wnętrz

Dekorujemy świąteczny stół. W tym roku rządzi klasyka i tradycyjne ozdoby: "To najlepszy czas, żeby wyciągnąć rodową porcelanę"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my jak co roku zastanawiamy się, jak udekorować wigilijny stół. Ula Michalak, stylistka wnętrz opowiedziała o tegorocznych trendach.

Tradycja

Ten rok w wielu aspektach był inny niż wszystkie poprzednie. Tęsknimy do "starych czasów", chcemy, żeby było tak, jak wcześniej. Takie postawy mają swoje przełożenie w rozmaitych trendach. Także tych dotyczących aranżacji wnętrz.

W trendzie w tym roku będzie dążenie do tradycji, pokazywanie tej tradycji i klasyki, dlatego, że niczego bardziej nie pragniemy w tej chwili jak spokoju, stabilizacji, bezpieczeństwa. Myślę, że ta tradycja i taka klasyka, którą możemy zilustrować przez aranżację stołu, może gdzieś nam to bezpieczeństwo dać

- mówi Ula Michalak, stylistka wnętrz.

Rezygnujemy zatem z ekstrawagancji i oryginalności właśnie na rzecz dawnych praktyk. -W tym roku na szaleństwa i nonszalancję w dekoracjach świątecznych nie będzie miejsca. Raczej będziemy się koncentrować na tradycyjnej kolorystyce i tradycyjnej aranżacji stołu – dodaje ekspertka.

Jak przystroić wigilijny stół?

Przede wszystkim klasycznie. A jak klasyka to biel, złoto i czerwień. - To jest najlepszy czas na to, żeby wyciągnąć tą rodową, najpiękniejszą, nawet najdroższą porcelanę klasyczną, którą chowamy w kredensie od lat i ją postawić na stole – tłumaczy Ula Michalak.

Taką białą porcelanę możemy udekorować na przykład czerwoną bombą lub gałązką choinki.

- Symbole tradycyjne będą nam tę stabilizację i bezpieczeństwo ilustrowały na tym stole - dodaje stylistka.

Ula Michalak zachęca, żebyśmy w dekorowaniu stołu odnaleźli radość. Przecież te święta mogą i mają być radosne. - Szukanie w sobie promyków nadziei, tego szczęścia, które gdzieś w nas jest, tej radości – to jest najlepszy moment, żeby się cieszyć – wyjaśnia.

A tę radość może nam sprawić na przykład przygotowanie szyszek, w które wsadzimy karteczki z imionami gości. Warto zaangażować do tego dzieci – świetna zabawa gwarantowana.

Warto też obok estetyki stołu zadbać o tradycyjne elementy, jak sianko, opłatek, czy dodatkowe nakrycie.

Zobacz też:

Alicja Janosz własnoręcznie robi prezenty. "Totalnie wkręciłam się i przepadłam w kamieniach"

Tradycyjne polskie bombki, które podbijają świat. "Dziadkowie to zaczęli, rodzice to rozwinęli, a teraz są ciężkie czasy"

Lego Masters w świątecznej wersji. "Z klocków można zbudować absolutnie wszystko"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości