Aranżacje wnętrz

Jak rozplątać lampki choinkowe? Oto sposoby, które ułatwią wam życie

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Światełka choinowe są bez wątpienia najpopularniejszą ozdobą świąteczną. Nadają niezwykłego klimatu każdemu wnętrzu, nawet jeżeli brak w nim dodatkowych bożonarodzeniowych akcentów. Moment ich zawieszania jest jednak zmorą każdej osoby chcącej przystroić dom. Wszystko przez to, że często się plączą. Jak temu zaradzić?

Rozplątanie lampek choinkowych

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku lampki choinkowe były luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi . Dziś ciężko wyobrazić sobie przystrojony świątecznie dom bez ich obecności. Choć światełka są odpowiedzialne za niezwykły klimat podczas Bożego Narodzenia, niejedna osoba straciła wiele nerwów, kiedy chciała przystroić nimi mieszkanie. W Dzień Dobry TVN blogerka "Aga Pomaga" zdradziła, jak temu zaradzić.

- Ja proponuję przede wszystkim włączyć sobie muzykę relaksacyjną - od tego zacznijmy - żeby się wyciszyć i po prostu, żeby ze spokojem to zrobić. I są takie proste sposoby. (...) Trzeba znaleźć początek takiego sznura i najlepiej na takiej prostej, płaskiej powierzchni - ja to robię zazwyczaj na podłodze - zacząć je rozplątywać, tak żeby mieć cały czas przed sobą początek tej drogi . Wtedy (...) o wiele łatwiej później, jeżeli coś nam się zaplącze w międzyczasie, znaleźć ten supełek i go rozplątać - doradzała Agnieszka Kałuża.

Ubieranie choinki - lampki

Blogerka w naszym programie zwróciła również uwagę na sam proces ubierania choinki. Zauważyła, że najlepiej, gdy uczestniczą w tym dwie osoby.

- Jak już rozplączemy ten łańcuch, to też ważne jest żeby tę choinkę zacząć ubierać (...) od samej góry . Jeżeli mamy jakiegoś asystenta albo asystentkę, to jest nam o wiele prościej, bo wtedy jedna osoba jakby kieruje całą sprawą - zazwyczaj jest to, przypuszczam, kobieta w domu - i wtedy prosi swojego mężczyznę, żeby on troszkę wokół tej choinki na spokojnie sobie chodził - mówiła "Aga Pomaga".

Podpowiedziała również, że po świętach, już podczas rozbierania bożonarodzeniowego drzewka, warto zastosować jeden trik. Należy nawijać stopniowo lampki na kawałek papieru, rulon czy choćby gazetę. Wówczas za rok będzie nam łatwiej i pozbędziemy się stresu związanego z rozplątywaniem.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości