Jak odnowić starą szafkę? "Trochę glamour, trochę art déco"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Każdy ma w domu stary mebel, który jest porysowany, ma kolor, który nam się znudził albo już nie pasuje do wnętrza. Jednak nie zawsze trzeba takiego mebla się pozbywać. Jak ze starej, biurowej szafki zrobić nową, w zupełnie innym stylu? Pokazał to krok po kroku architekt Jonatan Kilczewski.

Stara szafka - metamorfoza

Biurowa szafka została kupiona w Internecie za 20 zł. Była szara, stara, lekko uszkodzona i porysowana. Nowe życie zyskała dzięki oklejeniu frontów, pomalowaniu sprejem oraz złotym uchwytom i nóżkom.

Nie będzie przypominała biurowej. Chcę, żeby była trochę w tylu glamour, a trochę nowego art déco. Będzie nowoczesną, bardzo fajną, modną szafką

-mówił architekt Jonatan Kilczewski.

Jak odnowić szafkę

Szafkę na początku trzeba zmatowić gruboziarnistym papierem ścierny. Potem odtłuścić wilgotną szmatką z płynem do mycia naczyń. Po wyschnięciu można rozpocząć malowanie sprejem z odległości ok. 15-20 cm (nie zapominajmy o założeniu rękawic ochronnych). Stare nóżki wymieniamy przy pomocy wkrętarki lub śrubokręta. Szafka została ozdobiona samoprzylepną, flauszową okleiną . Taka faktura jest teraz bardzo modna.

Mebel zyskał też złote dodatki, dzięki czemu będzie dobrze wyglądać w sypialni i salonie. Cała metamorfoza kosztowała ok. 120 zł.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot