Aranżacje wnętrz

Jak urządzić sypialnię, w której łatwo się zasypia? "Najważniejsze jest podłoże, czyli materac i stelaż"

Aranżacje wnętrz

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - głosi znane przysłowie i trudno się z nim nie zgodzić. Nie od dziś wiadomo, że to, na czym śpimy, jest bardzo ważne dla zdrowia. By sen był przyjemny i zrelaksował nas po ciężkim dniu, warto wybrać łóżko z odpowiednim stelażem i materacem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Kilku rad udzieliła nam Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

Materac TEMPUR

W łóżku spędzamy 1/3 życia. Co zrobić, żeby się dobrze wyspać?

Rama łóżka może być stylowa, drewniana, metalowa, są różne opcje. Ale to, od czego zależy nasz sen, to podłoże, na którym śpimy, czyli przede wszystkim materac. Jak wybieramy materac, zawsze należy się na nim położyć, sprawdzić, jak się czujemy

- podkreśla Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

Materac Tempur zapewnia podparcie niezależne od pozycji snu. Dopasowuje się do każdej wagi ciała. Nie przenosi drgań co jest szczególnie ważne, kiedy śpią na nim dwie osoby o różnych masach.

Ważna jest też redukcja nacisku. Tempur podpiera całe ciało i dopasowuje się idealnie, więc nic nas nie uwiera , bo nie ma sprężyn - jest zrobiony ze specjalnej pianki. Można poczuć się na nim jak w stanie nieważkości.

Dostosowuje się do kształtu ciała, to jest naprawdę najlepsze, co może być

- twierdzi rozmówczyni Dzień Dobry Wakacje.

Łatwo jest zachować higienę, pokrowiec można bowiem zdejmować do prania. Produkt gwarantuje trwałość, więc nie trzeba go często zmieniać.

Stelaż pod materac Perfect

Produkt został opracowany przez inżynierów z Izraela – firma ta ma blisko 40 lat doświadczenia w branży i specjalizuje się w stelażach regulowanych.

Stelaż Perfect daje możliwość regulacji pozycji wypoczynku. Czytanie w łóżku czy drzemka z uniesionymi nogami jeszcze nigdy nie były tak wygodne.

Stelaż jest regulowany na pilota. To nie jest tylko kwestia wygody, bo podnoszenie odcinka górnego powoduje, że mniej chrapiemy

- zaznacza Ewa Mierzejewska.

Stelaż jest wyposażony w wyjątkowe akcesoria - gniazdka USB czy oświetlenie aktywowane ruchem. Produkt cechuje się wysoką wytrzymałością i trwałością, ma 5 lat gwarancji.

Zobacz też:

Sypialnia, która relaksuje. Jak zadbać o dobry sen?

Zdrowy sen dzieci w różnym wieku - ile powinien trwać, co może na niego wpłynąć?

Bezdech senny - przyczyny, objawy, leczenie i wiele więcej

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości