Aranżacje wnętrz

Rattanowe dodatki odmienią każde wnętrze. Jak przygotować je samemu?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Rattan wpisuje się w najgorętsze trendy wnętrzarskie. Z naturalnego materiału powstają krzesła, fotele, stoliki. Natomiast Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cykl "Sama to ogarniesz" poszła o krok dalej. Pokazała w Dzień Dobry TVN, jak samodzielnie przygotować z niego dodatki.

Rattan, czyli najmodniejszy materiał sezonu

Magda Borowiak-Wróblewska jest architektką wnętrz, która kieruje się zasadą, że zamiast wyrzucać rzeczy, po prostu warto je przerobić. Tym razem wzięła na swój warsztat siatkę rattanową. - Rattan to bardzo modny materiał w tym roku. Hit sezonu można powiedzieć – podkreśliła.

To fakt. Materiał ten pokochały przede wszystkim miłośniczki boho. Naturalne plecionki wprowadzają bowiem do wnętrza ciepło i przytulną atmosferę. Świetnie komponują się z roślinami i ponadto można samemu z rattanu przygotować dodatki. – Z niewielkiego kawałka rattanu można zrobić passe-partout, czyli ramę obrazu - zaproponowała architekta.

Ramka rattanowa

Do przygotowania jej potrzebujemy:

  • kawałek siatki rattanowej;
  • ramkę;
  • ołówek;
  • nożyczki;
  • kawałek grubszego rattanu;
  • klej do drewna.

Z resztek rattanu, którego nie wykorzystała architekta, w zgodzie ze swoją filozofią, ozdobiła wazon. – Może to być również szklanka lub inne naczynie. Plecionka rattanowa to świetny i bardzo efektowny materiał do DIY – przekonywała Magda Borowiak-Wróblewska.

Zobacz w materiale wideo jak krok po kroku przygotować ozdobną ramkę i wykończenie naczynia. Przypomnijmy, że rattan to naturalny materiał, z którego można zrobić dosłownie wszystko. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player .

"Sama to ogarniesz"

"Sama to ogarniesz" to cykl poświęcony pracom remontowym, w którym to kobiety chwytają za narzędzia. Do akcji wkroczą ekspertki, Agnieszka Witkowska i Magda Borowiak-Wróblewska, które pokuzją, jak z łatwością poradzić sobie z każdym zadaniem.

Zobacz także:

Skinpositivity - nowy trend w mediach społecznościowych. Pokazywanie trądziku to nie wstyd

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co podarować nauczycielowi?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości