Aranżacje wnętrz

Jak ocieplić białe wnętrza? Wystarczy postawić na kilka dodatków

Aranżacje wnętrz

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Jasno, ciepło i przytulnie
Dzień Dobry TVNJasno, ciepło i przytulnie

Wiele lat temu sporą popularnością cieszyły się bardzo jasne wnętrza. Z czasem jednak pojawiło się przekonanie, że są one zimne i mało przytulne. Co zrobić, aby pomieszczenia urządzone na biało było przyjazne i chciało się w nim przebywać? Na ten temat Katarzyna Jaroszyńska rozmawiała z Ewą Mierzejewską, ekspertką od urządzania wnętrz.

Jasne wnętrze - jak je urządzić?

Swego czasu wnętrza urządzone całkowicie na biało cieszyły się ogromną popularnością. Osoby, które decydowały się na taką aranżację w swoich domach czy mieszkaniach miały białe nie tylko meble czy dodatki, ale także ściany czy podłogi. - To nie wszystkim się jednak podobało. Całkowicie białe wnętrza były oskarżane o chłód i niektórym kojarzyły się bardziej z wystrojem laboratorium niż mieszkania - mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

Choć jasne wnętrza nadal cieszą się popularnością i chętnie otaczamy się jasnymi przedmiotami czy meblami, to podejście do takich aranżacji mocno się zmieniło. - Odcieni bieli jest nieskończenie wiele. Mamy taką, która wpada w szarość czy błękit, a także taką, która jest delikatnie żółta i kolorem przypomina piasek na plaży - dodała specjalistka. W ocenie ekspertki doskonały efekt daje połączenie ze sobą wszystkich tych odcieni. - Możemy do nich dodawać ciepłe szarości czy beż, ale także drewno lub mosiądz. Coraz częściej w naszych domach pojawia się też welur - mówiła.

Jak zmienił się sposób urządzania wnętrz?

W ocenie Ewy Mierzejewskiej spory wpływ na to, jak obecnie urządzamy swoje domy czy mieszkania miały pandemia i przymusowe zamknięcie. - Spędzamy coraz więcej czasu w domach i chcemy sobie w nich zbudować przyjemny kokon - mówiła. Naszą uwagę znowu przykuły tekstylia, w wielu domach zaczęły się pojawiać również zasłony.

Co sprawi, że nasze wnętrze będzie ciepłe i przytulne? Zdaniem ekspertki taki efekt dają futra, welur czy dzianiny. - Warto dodać, że taka jasna kolorystyka świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach. Musimy pamiętać, że żyjemy w strefie klimatycznej, w której słońca mamy stosunkowo niewiele. Jasna aranżacja pozwala rozjaśnić pomieszczenie. Muszę przyznać, że ja w takiej aranżacji czuję się trochę jak na plaży - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości