Aranżacje wnętrz

Architekt radzi, czym zasłonić okno

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Jeśli mamy zbyt dociekliwych sąsiadów albo chcemy chronić naszą prywatność przed światem, z łatwością możemy się od niego odgrodzić. Jak to zrobić? Opcji jest wiele. Sprawdź, czym skutecznie zasłonisz swoje okna.

Osłony okienne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na rynku dostępne są różne typy produktów, które są nie tylko praktyczne, ale stanowią przy tym oryginalny element dekoracyjny.

Modna prywatność

Zasłony to bez wątpienia najpopularniejszy sposób na upiększenie okien i jednoczesne zapewnienie prywatności. Dostępne są w dwóch wariantach: przepuszczające światło i zaciemniające, typu blackout. Sklepy wnętrzarskie oferują bogaty wybór produktów, które urozmaicą każde wnętrze.

Od kilku lat popularnością cieszą się rolety rzymskie, które występują zarówno w wersjach klasycznych, jednokolorowych, jak i wzorzystych. Stanowią niezwykle praktyczną i trwałą propozycję. Z łatwością można je odpinać, dzięki czemu nie ma problemu z utrzymaniem ich czystości.

Nowością na rynku są rolety, które działaniem przypominają lustro weneckie. Za sprawą folii przeziernej odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu widzimy to, co jest na zewnątrz i mamy dostęp światła dziennego.

Znanym od dawna rozwiązaniem, które aktualnie przeżywa swój renesans, są żaluzje. Z tą różnicą, że powszechnie wybieraną kiedyś wersję aluminiową zastąpiła drewniana. Żaluzje mogą być niezwykle atrakcyjnym akcentem dekoracyjnym, a bogactwo dostępnych kolorów i szerokości listew sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Plisy to szalenie praktyczna i zajmująca mało miejsca opcja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Charakteryzują się tym, że można je odpinać zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu sami decydujemy, którą część okna chcemy przykryć lub pokazać.

Okiennice wewnętrzne, zwane shuttersami, składają się z paneli przepuszczających światło. Przeważnie wykonane są z drewna i stanowią oryginalny element wystroju. Shuttersy montowane są wewnątrz ramy okiennej, a ich przyciągający uwagę wygląd dodaje charakteru pomieszczeniom.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka. Przymocuj do ściany niestabilne meble

Wabi-sabi – wszystko o mieszkaniu w japońskim stylu

Biokominek w mieszkaniu: aranżacje i bezpieczeństwo. Jakie są wady i zalety biokominków?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości