wspomnienia

  wspomnienia

  Czesław Czapliński - mistrz fotografii i przyjaciel gwiazd światowego formatu, które od lat przeglądają się w jego szklanym oku. Jakie były początki jego światowej kariery i jakie wpadki zaliczył? Kto mu pomógł i co przykrego spotkało go na starcie? W jakim kierunku wykształcił się Pan Czesław i co zadecydowało, że nie poszedł tą drogą? Z artystą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Obchody 10-lecia Dzień Dobry TVN to czas wyjątkowy nie tylko dla nas, ale również naszych gości. W szczególności tych, którzy są z nami od początku. Taką osobą jest Jarosław Wałęsa. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz wspominała z nim historię naszej znajomości. A wspomnień nie brakuje. Zapytała go również o jego plany na najbliższą przyszłość. Jak polityk obecnie godzi życie rodzinne z zawodowym? Jakim jest ojcem? Dowiecie się, jaki egzamin był dla Pana Jarka najważniejszym w życiu i za czym uporczywie tęskni. Życzymy Jarkowi Wałęsie i sobie kolejnych 10 lat razem!

  Dzień Dobry TVN nie można nie kochać. Z okazji 10. urodzin programu gwiazdy: Ewa Minge, Maja Sablewska, Anna Wendzikowska i Krzysztof Hołowczyc, w studiu Dzień Dobry TVN, podzielili się najlepszymi wspomnieniami związanymi z porannym programem. Bywały łzy wzruszenia, słowa wsparcia i otuchy, nie zabrakło też drobnych wpadek... Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami!

  Wspaniali ludzie, różne historie, jedno miejsce. 10 lat w Dzień Dobry TVN! Świętuj razem z nami! :-) Za co lubicie program Dzień Dobry TVN?

  Gdzie wakacje spędzał mały Krzysio Hołowczyc, dokąd jeździła mała Ania Guzik? Zapraszamy na wakacyjną podróż sentymentalną! :) Gdzie Wy wybieraliście się na kolonie i obozy? Macie swoje ulubione wakacyjne zdjęcia, które kryją w sobie jakąś historię? :)

  W czerwcu mija rok od śmierci Małgorzaty Braunek. Jej ostatnią wolę - rozsypanie jej prochów wokół najświętszych dla buddyzmu miejsc, wypełnił mąż Adrzej Krajewski. W jakich miejscach spoczęła aktorka? Co to oznacza w obrządku buddyjskim? Zaś drugim życzeniem Małgorzaty było założenie fundacji jej imienia. Zaangażowała się w to Orina Krajewska, aktorka, córka Małgorzaty Braunek oraz Artur Cieślar, pisarz, reportażysta i przyjaciel Małgorzaty Braunek. O planach fundacji opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  10 czerwca 2015 roku Anna Jantar obchodziłaby swoje 65. urodziny. Z okazji zbliżającej się rocznicy, w księgarniach ukazała się biografia zmarłej wokalistki autorstwa Marcina Wilka, który o Annie Jantar rozmawiał m.in.: z jej mamą - Haliną Szmeterling i córką - Natalią Kukulską. Wokół wokalistki i gwiazdy lat 70/80. narosło wiele legend. Jaka naprawdę była Anna Jantar i o czym marzyła? Dlaczego Natalia Kukulska zdecydowała się upublicznić prywatne listy swoich rodziców?

  Jak Katarzynę Cerekwicką wspominają nauczyciele ze szkoły podstawowej? O czym marzyła, gdy była dzieckiem? Już jutro w Dzień Dobry TVN Katarzyna Cerekwicka w melancholijnej podróży do czasów dzieciństwa i... rodzinnego Koszalina! Bądźcie z nami!

  Andrzej Turski dla wielu dziennikarzy i prezenterów był wzorem do naśladowania. Był też ulubieńcem widzów. Jak wspomina go córka Urszula Chincz? Dziennikarka Dzień Dobry TVN razem z Anną Morawską napisała księżkę o swoim ojcu. Znajdziemy w niej wiele szczegółów z życia dziennikarza. Czego Urszula nauczyła się od ojca? Jaką pasję w niej zaszczepił? W naszym studiu Ula opowiedziała również o ich wspólnych tajemnicach. Czy wiedzieliście, że Andrzej Turski pisał za córkę wypracowania do szkoły?

  Za chwilę maj, okres komunijny. Jak ten czas wspominają polskie gwiazdy? Co dostała Weronika Książkiewicz, Dorota Gardias, Magda Schejbal, a jaki Aneta Todorczuk-Perchuć? I jakie prezenty one kupiły swoim pociechom? Uległy obecnej modzie na kosztowne gadżety - jak tablet i telefon, czy może postawiły na tradycyjne upominki - łańcuszki, zegarki, kolczyki? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN właśnie wydała swoją autobiografię. Jak Omenaa Mensah wspomina dzieciństwo? Czy była prześladowana z powodu koloru skóry? Co ją zainspirowało do napisania książki? O tym i o swojej metamorfozie opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Z okazji 30-lecia zespołu Papa D, dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała obecne na koncercie gwiazdy, o ich ulubione piosenki bandu. Które utwory najbardziej utkwiły im w pamięci i do których lubią wracać? Jak sami członkowie zespołu Papa D wspominają początki i czasy ich największej popularności?

  Kiedyś przed Facebookiem też istaniało życie społeczne - twierdzi Marcin Prokop i na dowód pokazuje w studiu Dzień Dobry TVN tzw. zeszyt złotych myśli. Czym były "zeszyty złotych myśli"? Dlaczego warto pisać pamiętnik? Co zazwyczaj opisujemy w pamiętniku i jak powinno się taki pamiętnik prowadzić? O swoich pamiętnikach opowiedziały nam: pisarka Krystyna Kofta oraz aktorki: Dorota Naruszewicz i Agnieszka Wielgosz. Prowadziłyście kiedykolwiek pamiętnik?

  Wczoraj wieczorem media obiegła wiadomość o nagłej śmierci dziennikarza Roberta Leszczyńskiego. W Dzień Dobry TVN "Leszcza" wspominali Marcin Prokop i Szymon Hołownia. "Dobry człowiek, z którym zawsze można było o wszystkim pogadać..." - tak wspomina Roberta Leszczyńskiego Szymon Hołownia i dodaje: "Leszcz miał w sobie taki gen, że nie potrafił robić zła. Miał w sobie niezaspokojoną tęsknotę".

  Michał Wiśniewski nigdy nie ukrywał, że wychowywał się w domu dziecka. Czy spotyka się z dziećmi, które są w takiej samej sytuacji, jak on kiedyś? Czy potrafi opanować emocje, kiedy wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa? Czy - według siebie - może stanowić wzór dla dzieci z domów dziecka? Z muzykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN byliśmy za kulisami koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Jak artyści, którzy wzięli udział w tym koncercie, wspominają Ciechowskiego? Co powiedzieli nam: Katarzyna Nosowska, Grzegorz Turnau, Sławek Uniatowski i Tymon Tymański? Kim był Grzegorz Ciechowski dla Justyny Steczkowskiej? Jak Ciechowskiego wspomina Kayah?

  Jak nasi goście wspominają lata spędzone w szkole? Jakich przedmiotów nie lubili, a które uwielbiali? Dlaczego Hanna Bakuła często uciekała ze szkoły, a Olga Bory chętnie wróciłaby do niej? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: wokalistę Mariusza Totoszko, aktorkę Olgę Borys, malarkę Hannę Bakułę i modelkę Polę Czarnecką. Kto z nich organizował wagary, a kto był przewodniczącym samorządu szkolnego?