muzyk

  muzyk

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Annę Jurksztowicz o przystojnego syna. Do kogo muzyk jest bardziej podobny - do niej czy do ojca Krzesimira Dębskiego? Czy Radzimir miał duże powodzenie u kobiet? I czy wokalistka była zazdrosna, kiedy syn przyprowadzał do domu dziewczyny?

  Podczas gali rozdania Fryderyków zapytaliśmy polskich wokalistów o utwory i światowej sławy gwiazdy, które znacząco wpłynęły na ich życie. Na kim największe wrażenie wywarł Bob Marley, a na kim Kylie Minogue? Kto był wzorem dla Artura Rojka, Wojtka Łozowskiego czy Leszka Możdżera?

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadł muzyk Szymon Wydra. Rozmawialiśmy z nim o nowym singlu "Pech", promującym najnowszą płytę artysty i Carpe Diem. Jak wygląda teledysk do tego utworu? Kto w nim wystąpił? Szymon powiedział nam również, kto miał duży wpływ na jego życie oraz o swoich związkach z Ukrainą. Kim jest Simona?

  Paweł Romańczuk jest kolekcjonerem i twórcą małych instrumentów. Ile ich posiada w swojej pracowni? Skąd pochodzą katarynki, które ma w swoim zbiorze? Który ze znanych muzyków odwiedził go w pracowni? Jak zrobić flet balonowy? Pawła Romańczuka odwiedził w pracowni dziennikarz Dzień Dobry TVN i krytyk sztuki Łukasz Radwan.

  Michał Wiśniewski nigdy nie ukrywał, że wychowywał się w domu dziecka. Czy spotyka się z dziećmi, które są w takiej samej sytuacji, jak on kiedyś? Czy potrafi opanować emocje, kiedy wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa? Czy - według siebie - może stanowić wzór dla dzieci z domów dziecka? Z muzykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Nie wszyscy wiedzą, że Zosia Ślotała od kilku miesięcy ma nowego chłopaka - muzyka zespołu rockowego. Czy spodziewa się, że niedługo otrzyma od niego pierścionek zaręczynowy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Mieszkał tam przez pierwsze 7 lat swojego życia. Teraz odkrył je na nowo. Co najbardziej fascynuje go w tym mieście i co sprawia, że tam właśnie czuje się jak w domu? O latach dzieciństwa spędzonych w Szczecinie i swoich powrotach do tego miasta opowiedział nam Radzimir Dębski.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy utalentowanego skrzypka Mariusza Patyrę, nazywanego polskim Paganinim. Jak to jest mieć słuch absolutny? Czy Mariusz Patyra słucha muzyki pop? Ile godzin dziennie musi ćwiczyć? Jak spędza wolny czas i, co ukrył w walizeczce, z którą przyszedł do studia Dzień Dobry TVN?

  Nasi goście: Radek Liszewski, Rafał Brzozowski i Igor Herbut podjęli wyzwanie które im rzuciliśmy i, w przebraniach, wcielili się w ulicznych muzyków. Czy ktoś ich rozpoznał, ile pieniędzy zebrali i jak podobało im się to doświadczenie?

  Już w najbliższą sobotę podczas Dzień Dobry Wakacje reporter Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan zabierze Was na wystawę "David Bowie Is", która bije rekordy oglądalności.

  Muzyk Maciej Miecznikowski swoje młodzieńcze lata spędził na Kaszubach. Mieszkał z rodziną w budynku swojej podstawówki, w której jego rodzice byli nauczycielami i mimo że miał najbliżej do szkoły, zawsze się do niej spóźniał. Ruszyliśmy śladami szkolnych lat muzyka. Zobaczcie, co powiedzieli o nim jego nauczycielka i koledzy. Nie zgadniecie, kto był jego pierwszym idolem.

  Jillian Mercado ma 27 lat. Jej pasją jest moda i - jak wiele dziewcząt - pasjonujących się tym tematem - prowadzi bloga modowego. Głośno zrobiło się o niej na początku roku, kiedy pojawiły się plakaty firmy Diesel z Jillian jako modelką. Jak to się stało, że wystąpiła w kampanii tej firmy? Czy od tego momentu coś się zmieniło w jej życiu? Jak chciałaby, aby potoczyła się jej dalsza kariera? O to zapytała modelkę prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin.

  Jak brzmi jego buddyjskie imię? Dlaczego więcej koncertów gra poza granicami Polski? Czy najważniejsza w życiu jest dla niego muzyka? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy muzyka Wojtka Mazolewskiego, prywatnie partnera Mai Sablewskiej.

  Jest nie tylko muzykiem, ale także radnym i studentem prawa. Specjalizuje się w prawie autorskim i własności intelektualnej i tym chce się zająć w przyszłości. Jacek Stachursky był gościem Dzień Dobry TVN. Czy myśli o tym, by w przyszłosci doktoryzować się? Jak udaje mu się pogodzić pracę w radzie miasta, studia prawnicze i koncertowanie?

  Utalentowany i na dodatek niezwykle przystojny kanadyjski wokalista - Matt Dusk był gościem Kingi Rusin i Roberta Kantereita w ostatnim programie Dzień Dobry Wakacje. Opowiedział im o swojej najnowszej płycie, o tym dlaczego tak lubi Polskę, czy mówi już po polsku i jak często bywa w Olsztynie. Zobaczcie występ Matta Duska na żywo w plenerowym studiu Dzień Dobry Wakacje na Wybrzeżu Helskim w Warszawie!

  Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i oraz studenta. Kto jeszcze jest "niepożądanym sąsiadem"? O relacjach sąsiedzkich, ich hipokryzji i donosach do Urzędu Skarbowego, o kapitale społecznym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z socjologiem Markiem Troszyńskim. Czy prawdą jest, że nie ma lepszego alarmu niż życzliwy sąsiad? Czym różni się model sąsiedzkich relacji w mieście od tych na wsiach?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał się z Leszkiem Możdżerem. Razem spacerowali po wybrzeżu w Sopocie. Muzyk wyruszył właśnie w nową trasę koncertową promującą nową płytę. W rodzinnych stronach opowiedział o sposobach na relaks, swoim trybie życia, o przyjaźni z Walterem Norrisem i o koncercie na dwa fortepiany.

  Muzyk Tomasz Lipiński, lider zespołów Brygada Kryzys i Tilt, Fotoness opowiedział w Dzień Dobry TVN o swojej wieloletniej walce z depresją. - Kiedy serotonina nie działa, doświadczamy wyłącznie cierpienia. Wszystko, co się dzieje jest bólem, to że świeci słońce, że idziemy po ulicy, żyjemy oddychamy, że musimy wstać i się położyć... Nie przypuszczałem, że mogę zachorować - mówił w programie. Jak odkrył, że zachorował na depresję? Jak odróżnić depresję od złego samopoczucia? Czy samemu można wyjść z depresji?

  W tym tygodniu Polskę odwiedził Lenny Kravitz. Z nami spotkał się przed koncertem na warszawskim Torwarze. - Jestem zaszczycony, jeżeli Polacy utożsamiają moją muzykę z wolnością - powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.