Swoje hobby przekuła w biznes: „Chciałam się rozwijać”

"Biznesy pełne pasji"Agnieszka Ruda

Agnieszka stworzyła platformę zakupową, na której artyści mogą sprzedawać swoje rzemiosło. Jej rękodzieła - czapki, szaliki, kominy i biżuterię – również tam odnajdziemy. O szczegółach swojej działalności przedsiębiorczyni opowiedziała w programie TVN Style „Biznesy pełne pasji”.

„Potrafię szyć i mogę to sprzedawać”

Agnieszka jest aktorką, która za namową ojca znalazła dodatkowy zawód - swoje hobby przekuła w biznes. - Pomyślałam, że przecież potrafię szyć i mogę to sprzedawać. Zaczęłam więc wystawiać swoje prace na platformach i całkiem dobrze się sprzedawały. Radość z pierwszej sprzedaży była tak wielka i tak otworzyła mi głowę, że chciałam się rozwijać i robić tego coraz więcej. Mąż namówił mnie do tego, żebym założyła własną galerię sprzedaży – tłumaczy bohaterka „Biznesy pełne pasji”.

I tak też się stało. Agnieszka stworzyła platformę zakupową, na której sprzedaje wykonane przez siebie czapki, szaliki, kominy i biżuterię. - Bardzo lubię kolorowe rzeczy i chciałabym, żeby moje klientki też się wyróżniały z tłumu, kiedy jest zimno, szaro i dżdżysto - podkreśla. - Bardzo często materiał, który kupię, definiuje potem to, co zrobię - dodaje. Za zakup materiałów Agnieszka płaci kartą firmową Visa. Ułatwia jej kontrolowanie wydatków firmowych i jest bardzo wygodne, bo może nią płacić nawet w niewielkich punktach sprzedających materiały, z których tworzy swoje późniejsze produkty. 

Na portalu swoje rzemiosła wystawiają też inni twórcy. - Artyści, którzy współpracują z moją galerią, to artyści, których znam. Ich biznesy wzięły się z pasji i chęci wyrażenia siebie – wyjaśnia.

"Biznesy pełne pasji" "Biznesy pełne pasji" Źródło: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Własny biznes – jak zarządzać pieniędzmi i pamiętać o formalnościach?

W swojej działalności Agnieszka korzysta z usług mBanku, dzięki któremu można w prosty sposób założyć firmę i konto firmowe online. Nie musimy odwiedzać urzędów, a do tego możemy poprosić o fachową pomoc księgowej. Z bankiem współpracuje sieć biur rachunkowych. Dodatkowo po zalogowaniu do konta można skorzystać z Centrum zadań. Jest to kalendarz, do którego można wpisać ważne płatności lub inne zadania, a system wyśle wcześniej przedsiębiorcy przypomnienie z terminem jego realizacji.  

MBank, ocentrum zadań
"Biznesy pełne pasji" "Biznesy pełne pasji" Źródło: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Więcej na temat inspirujących kobiet, które z sukcesami prowadzą swoje firmy, zobaczysz w najnowszym programie TVN Style „Biznesy pełne pasji”, którego partnerami są mBank i Visa. Nowe odcinki w marcowe poniedziałki o 20:45 na TVN Style i na Playerze.

Źródło zdjęcia głównego: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Pozostałe wiadomości