Gorące tematy

ZOBACZ: Były imam o przejściu na chrześcijaństwo

Gorące tematy

ZOBACZ: Były imam o przejściu na chrześcijaństwo

Przez lata zgłębiał nauki Koranu i głosił je wiernym. Misja w Europie całkowicie zmieniła jego dotychczasowe przekonania. Teraz musi się ukrywać. Poznaj historię Haroona – byłego imama. 

Religijne wychowanie

Haroon od najmłodszych lat chodził z ojcem do meczetu i pogłębiał wiedzę na temat islamu. Gdy został imamem, Islamska organizacja misyjna wysłała go do Europy. W rozmowie z dziennikarzem Marcinem Sawickim opowiedział o tym, co go spotkało.

W Grecji Haroon po raz pierwszy zetknął się ze społeczeństwem chrześcijańskim. To, co zobaczył ogromnie go zaskoczyło i zmieniło jego pogląd na wiarę.

Wszystko, o czym mi mówiono, okazało się inne – wyznał Haroon.

Pobyt w Europie sprawił, że mężczyzna zaczął kwestionować swoje dotychczasowe poglądy. Z biegiem czasu coraz bardziej odsuwał się od wiary muzułmańskiej, jednocześnie zgłębiałjąc teologię chrześcijańską.

Nowe życie

9 lat temu Haroon przeszedł na chrześcijanizm. Jego decyzja wywołała gniew rodziny i sąsiadów. Bliscy wyparli się go i uznali za zmarłego, a oficjalnie wydany dokument wyznaczył nagrodę za jego znalezienie i osądzenie. Od tego czasu padł ofiarą pięciu zamachów na swoje życie.

Obecnie, Haroon mieszka w Europie i opowiada swoją historię. 

Zobacz też:

Gdynia: Największa multimedialna choinka w Europie 

Edyta Górniak w poruszającej rozmowie w DDTVN: "Staram się dawać ludziom czułość przez muzykę"

Ząbkowanie. Dlaczego to tak bardzo boli i swędzi?

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0