Newsy

Zmarł komik Jerry Stiller. Był ojcem aktora Bena Stillera

x-news

Newsy

Zmarł komik Jerry Stiller. Był ojcem aktora Bena Stillera

x-news

Nie żyje amerykański komik Jerry Stiller. Miał 92 lata. Smutną informację przekazał jego syn, aktor Benn Stiller. Co było przyczyną śmierci?

Jerry Stiller nie żyje 

W wieku 92 lat zmarł Jerry Stiller. Był znanym aktorem komediowym. O śmierci poinformował jego syn, znany aktor Ben Stiller.

Z przykrością informuję, że z przyczyn naturalnych zmarł mój ojciec Jerry Stiller. Był wspaniałym tatą, dziadkiem oraz najbardziej oddanym mężem dla Anne, z którą spędzili razem 62 lata. Będzie nam ciebie brakować. Kocham cię, Tato

- napisał na Twitterze Ben Stiller.

Twitter/RedHourBen

Kim był Jerry Stiller?

Jerry Stiller urodził się 8 czerwca 1927 roku. W 1954 roku poślubił Anne Mearę. Przez wiele lat tworzyli najpopularniejszą w USA mieszaną parą komików.

Wystąpił w takich filmach jak "Port lotniczy ‘75", "Długi postój na Park Avenue", "Lakier do włosów" czy "Zoolander".

W 1997 roku Jerry Stiller był nominowany do nagrody Emmy za rolę Franka Costanzy w serialu "Kroniki Seinfelda". Ogromną popularność przyniosła mu rola w serialu "Diabli nadali" (1998–2007). 

Pojawiał się także w tetrze. Na Broadwayu grał m.in. w przedstawieniu "The Ritz" z 1975 roku. Spektakl został zekranizowany, film w reż. Richarda Lestera nosił tytuł "Elegant".

Jego dzieci- Ben Stiller i Amy Stiller - także są aktorami. 

Twitter/ABC

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
70
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0