Gwiazdy

Złota płyta Viki Gabor trafi na aukcję WOŚP. Komu jeszcze pomaga młoda wokalistka?

Gwiazdy

Złota płyta Viki Gabor trafi na aukcję WOŚP. Komu jeszcze pomaga młoda wokalistka?

Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, lecz już może pochwalić się wieloma sukcesami. Najnowszym z nich jest wydanie debiutanckiej płyty, która niedawno pokryła się złotem. Młoda artystka zajmuje się jednak nie tylko śpiewaniem i nauką, ale też ekologią oraz pomocą innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej karierze, a także o tym, co jest dla niej najważniejsze.

Sukces Viki Gabor

Choć Viki Gabor całkiem niedawno wkroczyła do świata show-biznesu, to już wiele osiągnęła. Nastolatka m.in. zajęła pierwsze miejsce w Eurowizji Junior 2019. Wówczas po raz pierwszy w historii Polska zwyciężyła w konkursie dwa razy z rzędu.

Młoda artystka nie osiada jednak na laurach i marzy o zrobieniu międzynarodowej kariery, na wzór jej idolki - Ariany Grande. Nieustannie zmierza w tym kierunku, a wielkim krokiem milowym w realizacji marzeń było dla niej stworzenie hitu pt. "Superhero", który podbił serca fanów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Piosenka doczekała się nawet pełnej anglojęzycznej wersji. Również jej nowa płyta "Getaway into my imaginations", która miała premierę 4 września, w szybkim czasie uzyskała status złotej.

- Nie spodziewałam się tego, tym bardziej, że dopiero 3 miesiące minęły i od razu jest pokryta złotem. (...) Bardzo się cieszę, że mam takich fanów i takich ludzi wspierających mnie, bo to jest po prostu bardzo miłe i bardzo dobrze się z tym czuję - wyznała w naszym programie Viki Gabor.

13-latka została doceniona także przez Związek Producentów Audio-Video, który przyznał jej aż 3 nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków 2020. Choć nie otrzymała żadnej statuetki, już same nominacje w kategoriach "fonograficzny debiut roku", "teledysk roku" oraz "utwór roku" robią wrażenie.

Fryderyki to jest naprawdę wielka rzecz i zawsze oglądam ich rozdanie. Samo to, że byłam nominowana (...) było już dla mnie takim "wow" - stwierdziła piosenkarka.

Mimo tych wielu wyróżnień, Viki Gabor i tak uważa Eurowizję za swój najbardziej przełomowy moment w karierze. Dlaczego?

- Eurowizja strasznie mi otworzyła drzwi po prostu na moją karierę, to mi bardzo pomogło - powiedziała nastolatka.

Viki Gabor pomaga innym

Nastolatka na co dzień nie zajmuje się wyłącznie karierą. Ma w życiu priorytety i zwraca uwagę na rzeczy, na których jej zależy, czyli przyrodę i zwierzęta. Nawet zysk ze sprzedaży swojego singla "Superhero" przeznaczyła na ochronę środowiska. Z jakiego powodu?

- Dużo moich przyjaciół też dba o planetę i strasznie nam na tym zależy. Istnieją bardzo ładne miejsca, które już nie wyglądają, jak wyglądały wcześniej. To trochę boli, bo ja bardzo lubię naturę, zwierzęta. Widzieć, jak one cierpią i to się po prostu dzieje, to jest naprawdę smutne - wyznała wokalistka.

Ponadto, już w zeszłym roku wspierała WOŚP dwiema aukcjami charytatywnymi, które przyniosły spore pieniądze dla fundacji. Sama kolacja z jej udziałem została sprzedana za 3 tysiące złotych. W tym roku również się udziela.

- Na WOŚP na aukcję oddaję swoją złotą płytę. Też mam swoją jakby e-skarbonkę, więc możecie wpłacać. Bardzo was do tego zachęcam, bo oczywiście każda złotówka się liczy i to jest bardzo ważne - dodała Viki Gabor.

Viki Gabor na scenie Dzień Dobry TVN z utworem "Have Yourself a Merry Little Christmas". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
104
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
18.12.2020
On i ja
Wspaniała i tyle. spotyka ja tyle hejtu od cebul i polskich buraków .