Newsy

Zielona Góra. W Szpitalu Uniwersyteckim "nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi". Wznowiono przyjęcia planowe

Newsy

Zielona Góra. W Szpitalu Uniwersyteckim "nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi". Wznowiono przyjęcia planowe

W większości (14 z 23) oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wznowiono planowe przyjęcia pacjentów. Od 8 sierpnia były one wstrzymane po tym, jak u kilku pacjentów wykryto bakterię New Delhi.

  • Nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi w szpitalu w Zielonej Górze
  • Kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego gotowe do badań
  • Ognisko bakterii obejmuje 15 pacjentów

Nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi

Jak poinformował we wtorek Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, po przeprowadzeniu badań przesiewowych i środowiskowych nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi na 14 oddziałach szpitala. Na tych oddziałach od wtorku są przyjmowani pacjenci planowi. Pacjenci, którzy mieli wyznaczone planowe przyjęcie zostaną poinformowani telefonicznie o nowym terminie.

Zobacz też: Ile można przytyć w wakacje? Ile kalorii ma wakacyjne jedzenie? >>> 

Kolejne oddziały gotowe do badań

Z kolei przygotowane do podjęcia działalności w trybie planowym są również: Kliniczny Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej i Kliniczny Oddział Chorób Płuc, jednakże szpital zamierza wykonać tam jeszcze środowiskowe badania ciągów komunikacyjnych i wind. Po uzyskaniu wyników ujemnych zwróci się do sanepidu o zgodę na uruchomienie trybu przyjęć planowych w tych oddziałach. Dalsze czynności związane z potwierdzeniem eliminacji bakterii są prowadzone na Klinicznych Oddziałach: Hematologii, Nefrologii, Kardiologii i Onkologii i powinny się zakończyć do 22 sierpnia br. W razie uzyskania wyników ujemnych planujemy uruchomić przyjęcia planowe również na tych oddziałach.

Zobacz też: Co to jest przesilenie letnie? Wyjaśnienie zjawiska >>>

Ognisko bakterii obejmuje 15 pacjentów

Lecznica poinformowała, że obecnie ognisko epidemiczne Klebsiella pneumoniae NDM w szpitalu obejmuje 15 pacjentów. Przebywają oni na Klinicznych Oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 1 pacjent, Radioterapii – 3 pacjentów. 11 pacjentów będących nosicielami bakterii jest na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych.

Zobacz też: Kreatyna – efekty stosowania, dawkowanie oraz skutki uboczne >>>

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0