Zielona Góra. W Szpitalu Uniwersyteckim "nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi". Wznowiono przyjęcia planowe

W większości (14 z 23) oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wznowiono planowe przyjęcia pacjentów. Od 8 sierpnia były one wstrzymane po tym, jak u kilku pacjentów wykryto bakterię New Delhi.
  • Nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi w szpitalu w Zielonej Górze
    • Kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego gotowe do badań
      • Ognisko bakterii obejmuje 15 pacjentów

        Nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi

        Jak poinformował we wtorek Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, po przeprowadzeniu badań przesiewowych i środowiskowych nie stwierdzono kolonizacji bakterii New Delhi na 14 oddziałach szpitala. Na tych oddziałach od wtorku są przyjmowani pacjenci planowi. Pacjenci, którzy mieli wyznaczone planowe przyjęcie zostaną poinformowani telefonicznie o nowym terminie.

        Zobacz też: Ile można przytyć w wakacje? Ile kalorii ma wakacyjne jedzenie? >>>

        Kolejne oddziały gotowe do badań

        Z kolei przygotowane do podjęcia działalności w trybie planowym są również: Kliniczny Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej i Kliniczny Oddział Chorób Płuc, jednakże szpital zamierza wykonać tam jeszcze środowiskowe badania ciągów komunikacyjnych i wind. Po uzyskaniu wyników ujemnych zwróci się do sanepidu o zgodę na uruchomienie trybu przyjęć planowych w tych oddziałach. Dalsze czynności związane z potwierdzeniem eliminacji bakterii są prowadzone na Klinicznych Oddziałach: Hematologii, Nefrologii, Kardiologii i Onkologii i powinny się zakończyć do 22 sierpnia br. W razie uzyskania wyników ujemnych planujemy uruchomić przyjęcia planowe również na tych oddziałach.

        Zobacz też: Co to jest przesilenie letnie? Wyjaśnienie zjawiska >>>

        Ognisko bakterii obejmuje 15 pacjentów

        Lecznica poinformowała, że obecnie ognisko epidemiczne Klebsiella pneumoniae NDM w szpitalu obejmuje 15 pacjentów. Przebywają oni na Klinicznych Oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 1 pacjent, Radioterapii – 3 pacjentów. 11 pacjentów będących nosicielami bakterii jest na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych.

        Zobacz też: Kreatyna – efekty stosowania, dawkowanie oraz skutki uboczne >>>

        Autor: Bernadetta Jeleń

        Źródło: PAP

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości