Sport i fitness

Zbigniew Bartman został ojcem. Ciężko przeżył poród syna

Sport i fitness

Zbigniew Bartman został ojcem. Ciężko przeżył poród syna

Zbigniew Bartman i jego żona Joanna zostali rodzicami. W styczniu 2019 roku przywitali na świecie syna Aarona. W jakich okolicznościach para dowiedziała się o ciąży? Czy siatkarz był przy porodzie? Jak się czuje cała trójka? Odwiedziła ich dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

28 stycznia 2019 roku przyszedł na świat syn Zbigniewa Bartmana i jego żony Joanny - Aaron. W chwili narodzin miał 57 cm i ważył prawie 4 kg.

Zibi i Joanna dowiedzieli się o ciąży podczas wakacji. To była dla nich niespodzianka, ponieważ nie zakładali, że w najbliższym czasie powiększy się im rodzina.

>>> Zobacz także:

Zibi Bartman. W drodze do Chin

Zbigniew Bartman. Do trzech razy sztuka!

Zbigniew Bartman na przymusowym urlopie

Joanna bardzo dobrze wspomina okres ciąży:

Przez cały czas czułam się super. Zibi czasami musiał mnie stopować.

Joasia była wtedy Wonder Woman - chciała robić wszystko - sprzątać, gotować, myć okna.

- dodał siatkarz.

W sezonie 2018/2019 Zbigniew Bartman grał w Argentynie w drużynie UPCN San Juan. Nie wyobrażał sobie jednak, że nie będzie go przy porodzie dziecka i mimo że sezon rozgrywek trwał, przyleciał na dwa tygodnie do Polski, aby być ze swoją żoną. W czasie porodu siatkarz był na sali razem z Joasią. Trzymał ją za rękę i bardzo przeżywał, kiedy żona cierpiała z bólu.

Miałem ochotę powiedzieć, żeby zeszła z łóżka i ja się na nim położę, i będę walczył.

- wspomina tę chwilę Zibi.

Po porodzie rodzina była razem tylko trzy dni, ponieważ siatkarz musiał wracać do Argentyny.

Byliśmy daleko od siebie, widywałem Joasię i Aarona tylko na ekranie telefonu. Był to ciężki okres, ponieważ wiedziałem, że ktoś na mnie czeka i mnie potrzebuje, a ja nie mogę nic z tym zrobić.

- wspomina siatkarz.

Po zakończonym sezonie Zibi wrócił do domu i cała rodzina jest już razem.

Teraz jestem w 100 proc. szczęśliwa. Wszystko wróciła do normalności.

- powiedziała Joanna.

Czy para zaplanowała już przyszłość synowi?

Przede wszystkim chciałbym, aby Aaron był zdrowy i szczęśliwy. A to, czy będzie chciał być sportowcem, naukowcem, politykiem (miejmy nadzieję, że nie), to będzie jego decyzja i będziemy go w niej wspierać.

- przyznał siatkarz.

Kim jest Zbigniew Bartman?

Zbigniew Bartman to polski siatkarz grający na pozycji przyjmującego. Mistrz Europy z 2009 roku, Mistrz Ligii Światowej w 2012 roku i olimpijczyk z Londynu. Odnosił także sukcesy w siatkówce plażowej - w 2004 z Michałem Kubiakiem zdobył złoty medal mistrzostw Europy do lat 18, a miesiąc później srebrny medal mistrzostw świata. Ma również na swoim koncie wiele medali w rozgrywkach klubowych. Ostatnio wraz ze swoim klubem zdobył Mistrzostwo Argentyny.

Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0