Gorące tematy

Zakupowy gigant wchodzi do Polski. Uruchomiono rejestrację dla sprzedawców

Amazon w Polsce

Kathrin Ziegler/Getty Images

Gorące tematy

Zakupowy gigant wchodzi do Polski. Uruchomiono rejestrację dla sprzedawców

Amazon w Polsce

Kathrin Ziegler/Getty Images

Sklep internetowy Amazon ogłasił rozpoczęcie prac nad uruchomieniem polskojęzycznego serwisu, który zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą już rejestrować swoje konta po polsku.

Nadchodzi Amazon.pl

Ponad połowa towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Otwarcie Amazon.pl zapewni =zatem polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie z Amazon korzysta globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku. Amazon przeznacza każdego roku miliardy dolarów na infrastrukturę, narzędzia i usługi, które umożliwiają małym i średnim firmom skuteczną sprzedaż swoich produktów w sieci.

- Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok - mówi Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon. 

Wprowadzenie lokalnej wersji serwisu Amazon ma wzmocnić pozycję polskich firm. Klienci mogą spodziewać się niskich cen, szerokiego wyboru towarów i szybkiej dostawy.

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w ubiegłym roku, że firma jest największym amerykańskim pracodawcą w USA i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Internetowy sklep stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych w Polsce: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Na ten rok planowane jest otwarcie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów. 

Od początku pandemii, wszystkie oddziały Amazon priorytetowo zapewniają bezpieczeństwo pracownikom, inwestując ponad 10 miliardów dolarów w realizację tego celu. Wdrożono rozwiązania umożliwiające zachowanie bezpiecznego dystansu 2 metrów, pomiar temperatury, dystrybucję maseczek, rękawic oraz ulepszone procesy czyszczenia i dezynfekcji. Tylko w Polsce Amazon dostarczył swoim pracownikom ponad 8 milionów par rękawiczek, ponad 2 miliony masek ochronnych, ponad 24 miliony sztuk chusteczek dezynfekujących i ponad 33 miliony butelek środków do dezynfekcji rąk, a także dokonał ponad 150 istotnych zmian w procesach w celu poprawy bezpieczeństwa.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Jego majątek jest szacowany na blisko 190 mld dolarów. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0