Gwiazdy

Zaczynała w "X-Factor", teraz powraca z nowym singlem. "To jest głos, którego nie da się podrobić"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Zaczynała w "X-Factor", teraz powraca z nowym singlem. "To jest głos, którego nie da się podrobić"

Dzień Dobry TVN

"X-Factor", zespół xxannaxx, a teraz kariera solowa. Klaudia Szafrańska to bez wątpienia jedna z najbardziej intrygujących polskich wokalistek. Na naszej scenie zaśpiewała swój najnowszy utwór. Robi wrażenie!

Klaudia Szafrańska rozpoczyna karierę solową

Klaudia Szafrańska pochodzi z Konina. Mając 18 lat wzięła udział w programie "X-Factor". W 2012 roku założyła zespół xxanaxx, a teraz stawia na karierę solową. Niedawno ukazał się jej debiutancki singiel "Niedoskonały". Emocje jeszcze nie opadły.

Ekscytacja poziom milion. Wydaje mi się, ze miałam długą przerwę - i koncertową, i nie wydawałam nowych singli i płyt przez ponad rok. To dla mnie wszystko jest tak świeże i ekscytujące, że wciąż jestem szczęśliwa, że to się w końcu dzieje.

- mówi.

Muzyka towarzyszy artystce od najmłodszych lat. - Pamiętam, że to już było od bardzo wczesnego dzieciństwa. Na początku poszłam tam, gdzie było mi najbliżej. Poszłam do kościoła, gdzie był chór kościelny. Potem poszłam do podstawówki i tam byłam w zespole muzycznym. Śpiewaliśmy klasyki. Później pojawił się "X-Factor". Moi rodzice bardzo się poświęcali, jeździliśmy w nocy na castingi do Wrocławia, do Warszawy – wspomina.

Wyrzeczenia opłaciły się. Dzisiaj Klaudia jest podziwiana za niezwykłą barwę głosu. – Ma wokal, który jest nietuzinkowy, jest jednym z najlepszych wokali w Polsce. To jest głos, którego nie da się podrobić. To jest polska Billie Eilish. Tylko jak Klaudia śpiewała, to Billie była jeszcze bardzo malutka - mówi Baranovski, muzyk, prywatnie przyjaciel Klaudii.

Zobacz występ Klaudii Szarfańskiej na naszej scenie:

Dzień Dobry TVN

Klaudia Szafrańska i Józef Pawłowski

W maju 2019 roku Klaudia Szafrańska poślubiła aktora, Józefa Pawłowskiego. Jak się poznali?

– W sposób bardzo skomplikowany. To jest droga dla ludzi wstydliwych. Droga dla ludzi, którzy mają problem, żeby powiedzieć "cześć", droga, która poszerza możliwości. Przez Internet (…) Klaudia się do mnie odezwała – wspomina Józef. - Ja go poderwałam – przyznaje się Klaudia.

Jak zgodnie przyznają, bardzo dobrze pamiętają dzień swojego ślubu, zwłaszcza moment ceremonii w kościele. - To był idealny moment, piękny. Byliśmy w poczuciu miłości wokół nas – opowiada aktor.

Niedługo Klaudia i Józef będą świętować drugą rocznicę ślubu. Jak łączą dwa artystyczne światy – muzykę i aktorstwo? - Ten styl życia jest bardzo podobny. We wszystkich sferach się rozumiemy i funkcjonujemy zgodnie – zapewnia Klaudia. 

Zobacz też:

Córka Artura Żmijewskiego podbija świat muzyki z przyjaciółką . "Nie ma dużo takich duetów"

Podwodne zdjęcie Justyny Steczkowskiej docenione za granicą. Na planie gwiazda musiała stawić czoła traumie

Helena Rubinstein, Pola Negri, Max Factor, Warner Brothers - światowe marki z polskimi korzeniami

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Mateusz Jarosławski
Co sądzisz o tym artykule?
63
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0