Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Zabawa, nauka i odpoczynek – jak połączyć to w całość?

Let's be kids!

Zabawa, nauka i odpoczynek – jak połączyć to w całość?

Zabawa jest podstawową formą aktywności już od pierwszych miesięcy życia. Co więcej, stanowi najbardziej naturalną i najskuteczniejszą metodę nauczania. Jak połączyć zabawę i naukę, nie zapominając o odpoczynku? Na szczęście są na to sposoby. Zobacz jakie.  

Nie ma nic lepszego niż połączenie nauki, zabawy i odpoczynku. Dziecko podczas zabawy jest spontaniczne, dzięki czemu chętniej i łatwiej odkrywa świat. To właśnie dzięki tej swobodzie w wyrażaniu emocji i myśli nasza pociecha może przekazać swoje wyobrażenia o świecie. Maluch bawiąc się, zdobywa wiedzę o otoczeniu, gromadzi doświadczenia, poszukuje środków wyrazu dla przeżyć. Uczy się tego, co jest wokół, dlatego tak ważne jest, żeby zadbać o odpowiednie otoczenie. Wtedy, nawet podczas odpoczynku, dziecko będzie chłonęło wiedzę. Rozwój umysłowy dziecka jest bowiem ściśle związany z całokształtem jego działalności.

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne idealnie spełniają powyższe zadanie. Już od samego początku możemy układać na nie dziecko, które z zainteresowaniem odkrywa nowe elementy. Maty wspierają rozwój dziecka, dzięki dodatkowym elementom aktywizującym pobudzają jego zmysły wzroku i słuchu, oraz zachęcają do aktywności. Maluch przekręca się, próbuje siadać, leży na brzuszku. To często pierwszy kąt do zabawy dla dziecka – warto zadbać więc o to, żeby rozwijała wiele jego zmysłów, ale również i służyła dziecku podczas kolejnych etapów rozwoju. W miarę upływania czasu, mata do zabawy staje się krainą do przeżywania niezliczonej ilości przygód.

Przykładem maty, która rozwija wszystkie zmysły dziecka, a dodatkowo będzie służyła mu na dłużej, jest Mata edukacyjna Wesołe miasteczko od Fisher-Price® To prawie 120 cm przestrzeni do odkrywania dla dziecka i zabawy na różnych etapach rozwoju: na pleckach, na brzuszku i na siedząco, aż po raczkowanie i pierwsze kroczki. W małym, wielkim "miasteczku" maluch znajdzie szeleszczące pieski, podzwaniające kotki i pojazdy, a także pandę i leniwca, które wspólnie ćwiczą. Ciężarówka z "lodami" dostarczy natomiast odrobinę słodkości. Odkrywanie tego miasteczka wspiera rozwój ruchowy dziecka, a także pobudza jego zmysły wzroku i słuchu.

Zabawki aktywizujące

Zabawki aktywizujące są niezwykle ważnym elementem w rozwoju dziecka. To nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój swoich pociech. Nie tylko w mądry sposób zajmują ich czas, ale także pozwalają na zdobywanie nowych umiejętności. Jednym z pomysłów na pobudzenie rozwoju dziecka może być książeczka aktywizująca Miękkie zwierzątka od Fisher Price®. Na 5 stronach poświęconych zwierzątkom, Twoja pociecha znajdzie wspaniałą, rozwijającą zmysły zabawę. Maluszek może godzinami bawić się tą mięciutką książeczką dzięki szeleszczącej stronie, dużemu lusterku do odkrywania własnej buzi, listkowi "a kuku", gryzaczkowi w kształcie koali i innym przyciągającym uwagę elementom.

Leżenie na brzuszku

W życiu każdego maluszka przychodzi taki moment, że leżenie na plecach nie sprawia mu już takiej radości. Kto powiedział, że świata nie można odkrywać leżąc na brzuszku? Ta wydawać by się mogło prosta czynność, jest bardzo ważnym elementem rozwoju każdego dziecka. Pomaga ćwiczyć unoszenie główki i prostowanie kręgosłupa. Wpływa także na ogólną koordynację ruchową. Maluch, który będzie leżał na płaskiej powierzchni szybko się znudzi. Świetnym rozwiązaniem może być poduszeczka miękkie pianinko od Fisher-Price®, dzięki której dziecko poznaje muzykę. Miękkie podparcie podczas zabawy na brzuszku zapewni maluszkowi wygodę i zachęci go do odkrywania mięciutkiego pianinka, gryzaczka w kształcie nutki i klekotki tamburynu. Dzięki żywym kolorom rozwija zmysły, aktywizująca muzyka wywołuje ciekawość i zdziwienie, a poduszka, która zachęca do podnoszenia się na rączkach dba o sprawność ruchową. Kiedy twoja pociecha już trochę podrośnie, pianinkiem będzie mogła bawić się samodzielnie w domu lub w podróży. 

Zobacz też:

Pierwsze hobby malucha. Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Pierwsza podróż z maluchem? Sprawdź, jak się do niej przygotować

Zabawki imitujące przedmioty codziennego użytku. Jakie warto zafundować dziecku? 


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0