Gorące tematy

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego 2019: kiedy będą znane? Gdzie i jak sprawdzić online?

szkolna sala

Fot. Caiaimage/Sam Edwards / Getty Images

Gorące tematy

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego 2019: kiedy będą znane? Gdzie i jak sprawdzić online?

szkolna sala

Fot. Caiaimage/Sam Edwards / Getty Images

Egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalny 2019: już dzisiaj ogłoszenie wyników! Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje o tym, kiedy będą wyniki egzaminów gimnazjalnych oraz egzaminów ósmoklasistów oraz jak sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego w internecie.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego 2019: kiedy będą znane?

W dniu dzisiejszym tj w piątek 14 czerwca, opublikowane zostaną wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty, które odbyły się w szkołach w całej Polsce w kwietniu i czerwcu tego roku. Informacje o wynikach uczniowie otrzymają od dyrektorów szkół, do których uczęszczają. Dyrektorzy otrzymają te wyniki dzisiaj czyli 14 czerwca. Dodatkowo, w dniu zakończenia roku szkolnego uczniowie otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu.

Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń ‎przystąpił. Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego zakresu/poziomu. ‎Wynik centylowy to odsetek liczby gimnazjalistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z danego zakresu/poziomu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

Więcej:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego 2019: gdzie sprawdzić online?

Osobisty odbiór wyników to jednak nie jedyna możliwość sprawdzenia wyników egzaminów. W przypadku egzaminu gimnazjalnego, uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Podobnie będzie wyglądało sprawdzenie wyników egzaminu ósmoklasisty. W tym celu trzeba będzie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy uczeń otrzymał wcześniej w swojej szkole.

Zobacz film: Maciej Stuhr o egzaminach do szkoły aktorskiej. Źródło: Dzień Dobry TVN

Przypominamy, iż egzamin gimnazjalny 2019 rozpoczął się 10 kwietnia i potrwał do 12 kwietnia 2019. Uczniowie gimnazjów musieli się zmierzyć z:

  • częścią humanistyczną,
  • matematyczno-przyrodniczną,
  • z językiem obcym nowożytnym.

Co sądzisz o tym artykule?
70
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0