Newsy

Wybuchy w polskich sklepach w Niderlandach. Interweniuje MSZ

Newsy

Wybuchy w polskich sklepach w Niderlandach. Interweniuje MSZ

Do eksplozji w polskim sklepie w Beverwijk pod Amsterdamem doszło w środę rano. W wybuchu nikt nie ucierpiał. Jest to już trzeci polski sklep w Holandii, w którym doszło do podobnego zdarzenia w ciągu ostatnich dwóch dni. Tematem zajęło się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Wybuchy w polskich sklepach w Holandii 

Według portalu holenderskich mediów publicznych NOS, do środowego zdarzenia doszło o godzinie 5.15, a w wyniku wybuchu zniszczeniom uległa fasada sklepu. Jak podaje NOS, w rezultacie eksplozji nikt nie ucierpiał, a budynek nie został uszkodzony na tyle, by groziło mu zawalenie.

Środowy wybuch był już trzecim takim incydentem w ciągu ostatnich dwóch dni. We wtorek do wybuchów doszło pod dwoma polskimi sklepami w Aalsmeer niedaleko Amsterdamu oraz w małym miasteczku Heeswijk-Dinther w prowincji Brabancja Północna.

Wszystkie z uszkodzonych sklepów noszą nazwę "Biedronka", ale nie są związane ze znaną siecią supermarketów w Polsce. Właścicielem dwóch z nich - tego w Aalsmeer oraz w Beverwijk - jest ta sama osoba, pochodzący z Iraku piłkarz trzecioligowego klubu Quick Boys, Mohamad Mahmoed.

Jeszcze przed środowym wybuchem, Mahmoed stwierdził, że powodem incydentu mogła być zazdrość.

- Wiele ludzi mnie zna, bo gram też w piłkę. Jestem normalnym facetem, przedsiębiorcą z kilkoma biznesami. Coś takiego mógł zrobić tylko ktoś motywowany czystą zazdrością - stwierdził Mahmoed.

Policja od wtorku prowadzi śledztwo w sprawie eksplozji. Jak dotąd nie ustalono sprawcy wybuchów. 

Eksplozje w polskich sklepach - MSZ interweniuje 

- Zwróciliśmy się do ambasady Królestwa Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie i zapewnienia bezpieczeństwa polskim obywatelom - oświadczył wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wybuchów w polskich sklepach w Holandii.


Zobacz wideo: Kolejny wybuch w polskim sklepie w Holandii. Wszystkie należą do tej samej sieci

Zobacz też:

John Leonnon podpisał ten album dla swojego mordercy. "Double Fantasy" sprzedany z 450 tys. dolarów

Minister edukacji: "Rozważamy pięć wariantów nauki w szkołach po 17 stycznia"

20-latek zabił partnerkę i uciekł z niemowlęciem

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
91
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0