Artykuł z cyklu '' Szybcy i Modni " strona główna cyklu
Szybcy i modni

Wybranie idealnego rozmiaru butów bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe!

Szybcy i modni

Wybranie idealnego rozmiaru butów bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe!

Potrzebujesz nowych butów, a nie masz czasu wybrać się do sklepu? Nic prostszego! Istnieje aplikacja, która zeskanuje kształt twojej stopy i dopasuje odpowiedni rozmiar, który przecież tak często różni się w poszczególnych modelach. Nieważne, czy potrzebujesz sneakersów, szpilek czy kozaków – znajdzie parę idealną dla ciebie, bez mierzenia. Jak działa aplikacja esize.me?

Czym jest esize.me?

Esize.me to szybka, prosta i wygodna usługa, która umożliwia łatwe dobranie obuwia dzięki skanowi 3D stopy. Do tej pory skorzystało z niej ponad 1,5 mln klientów. Gdy w 2018 roku eobuwie.pl wpadło na pomysł, że takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwiłoby kupowanie butów klientom, na rynku nie było dostępnej podobnej innowacji. Dlatego też stworzono wszystko od podstaw.

Jak działa esize.me?

Dzięki esize.me zarówno podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i online, można korzystać z rekomendacji obuwia. System proponuje modele z całej oferty eobuwie.pl, niezależnie od producenta czy fasonu. Skan wystarczy zrobić tylko jeden raz i na jego podstawie za każdym razem będziemy otrzymywać rekomendacje dobrane do wymiarów naszych stóp, a nawet sezonu. Ponadto zakupioną parę można także ocenić pod względem dopasowania. System zapamięta nasze preferencje - np. że do biegania wybieramy buty bardziej dopasowane - i wykorzysta to podczas kolejnych rekomendacji.

To bardzo praktyczne rozwiązanie. Na podstawie skanu otrzymamy rekomendację rozmiaru konkretnego modelu obuwia, który nas interesuje. Dzięki temu mamy pewność, że buty, które zamawiamy dla siebie lub dla naszych najbliższych, będą pasować

- tłumaczył Konrad Jezierski, dyrektor ds. retail.

Gdzie możemy wykonać skan esize.me?

Wykonanie skanu stopy jest kluczowe dla działania usługi. Przed pandemią koronawirusa klienci mogli korzystać ze skanerów 3D systemu esize.me, dostępnych w sklepach stacjonarnych eobuwie.pl oraz wybranych sklepach CCC. Te skanery dostarczały szczegółowych informacji, czyli mierzyły szerokość, długość, obwód stopy oraz wysokość podbicia, na podstawie czego system rekomendował idealne buty.

W momencie zamknięcia sklepów i galerii handlowych, wprowadzono nowe rozwiązanie – funkcję skanera 2D w aplikacji mobilnej eobuwie.pl. Teraz każdy może wykonać pomiar w zaciszu własnego domu, potrzebna jest do tego wyłącznie biała kartka A4 oraz smartfon z aparatem i systemem Android. Ta opcja jest idealna szczególnie w czasie pandemii, kiedy sklepy są zamknięte, a zakupy przeniosły się do Internetu.

esize.me

Materiały prasowe

Kto może wykonać skan?

Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób na każdym etapie życia. System dobiera bowiem obuwie zarówno dla starszych osób, jak i dzieci. Zebrane dane pokazują m.in. rozmiar, budowę stóp i wiek klientów, dzięki czemu np. w przypadku butów dziecięcych, system uwzględnia, jak rośnie stopa pociechy i poinformuje o konieczności zakupu nowej pary. Na utworzone przez nas konto na stronie eobuwie.pl można zatem wgrać skany wszystkich członków rodziny, co zdecydowanie ułatwi wybieranie prezentów w okresie świątecznym – dzięki esize.me bez problemu kupimy najbliższym dopasowane buty i sprawimy miłą niespodziankę.

Aplikacja mobilna esize.me i wykonanie skanu 2D – krok po kroku

Skan aplikacją jest bardzo prosty do wykonania. Należy położyć na podłodze białą kartkę A4 i na środku niej postawić swoją stopę ubraną w jednolitą, bawełnianą skarpetkę. W następnym kroku robimy jej dwa zdjęcia - pierwsze od góry (tak, by w kadrze znalazła się stopa oraz cztery rogi kartki), a drugie pod kątem, od strony pięty (musimy zawrzeć na zdjęciu piętę oraz któryś z przeciwległych rogów kartki). I… to wszystko! W efekcie tego system otrzymuje obraz naszej stopy. W razie wątpliwości, aplikacja prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces wykonywania zdjęć.

esize.me

Materiały prasowe

Zobacz też:


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
77
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
02.12.2020
Ehh
U mnie coś ciężko się tą aplikacją skanuje.