Aranżacje wnętrz

Wybieramy oświetlenie na balkon. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aranżacje wnętrz

Wybieramy oświetlenie na balkon. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Klimatyczny balkon czy taras, to marzenie każdego, kto uwielbia spędzać miłe wieczory na zewnątrz. Bardzo ważną częścią wystroju jest oświetlenie. W programie Dzień Dobry TVN o dostępnych produktach i możliwościach ich wykorzystania opowiedziała Kamila Jakubowska-Szmyd, stylistka wnętrz.

Oświetlenie na balkon

W sezonie letnim chętnie spędzamy czas na balkonie i tarasie. Dlatego ważne jest, żeby było przytulnie. Wygodne krzesła i kanapy nie wystarczą, potrzebne jest również nastrojowe światło.

- Oświetlenie na tarasie czy balkonie jest bardzo ważne, bo ono nadaje nam cały klimat, atmosferę. Skupiamy się często na meblach, tkaninach, a tak naprawdę to właśnie oświetlenie nadaje klimat - wyjaśnia Jakubowska-Szmyd.

Lampki na zewnątrz muszą być bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne. Należy dokładnie sprawdzić, czy oświetlenie, które chcemy kupić, spełnia te wymogi. - Muszą mieć wysoki wskaźnik IP, tj. minimum 44, wówczas mamy gwarancję, że taka lampka nie złapie wilgoci, kurzu, brudu - radzi ekspertka. 

Jakie oświetlenie na taras?

Właściciele tarasów i balkonów chętnie wybierają girlandy, które są tak różnorodne, że każdy bez problemu znajdzie dla siebie odpowiedni model. Jeśli nie mamy na zewnątrz źródła prądu, można kupić lampki solarne. Jednak nie warto skupiać się tylko na tego typu oświetleniu, które wydaje się najprostszym i najszybszym rozwiązaniem. 

Zapalając świeczki, również stworzymy nastrój. Obecnie dostępnych jest wiele opcji. Możemy je także samodzielnie udekorować, kupić ozdobne osłonki, czy zapalić w misie wypełnionej wodą. Lampiony z bateriami słonecznymi sprawdzą się na większych tarasach, gdzie nie ma zadaszenia. Te zrobione ze sztucznych tworzyw będą nam służyły dłużej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player. 

>>> Zobacz także:

Czy warto kupować kwiaty w dyskontach? "Taką roślinę trzeba poddać kwarantannie"

"Sama to ogarniesz". Zrób stolik na taras za mniej niż 100 złotych

Domowe dżungle efektem pandemii. "Pasja hodowania roślin i ich kolekcjonowania pomogła mi ze stresem"

Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0