Sport i fitness

Aerobik znowu modny! To sposób na dobrą zabawę i walkę ze zbędnymi kilogramami

Sport i fitness

Aerobik znowu modny! To sposób na dobrą zabawę i walkę ze zbędnymi kilogramami

Wszystkie modne "fitnessy" mogą się schować, bo wraca klasyczny, oldschoolowy aerobik -  przekonuje trener Wojciech Gorzelanny, dla którego aktywność fizyczna jest życiową pasją. Pamiętacie obcisłe, błyszczące legginsy i założone na nie kostiumy kąpielowe? To były czasy… Gotowi do treningu?

Aerobic - fitness z dawnych lat 

Na przestrzeni lat w świecie fitnessu bardzo dużo się zmieniło. Nowe szkoły treningowe i kluby zlikwidowały klasyczny aerobik na rzecz innowatorskich ćwiczeń z piłkami, gumami oporowymi czy stepami. Indywidualne plany ćwiczeń publikują w sieci także znane trenerki, które codziennie do aktywności motywują wiele polskich kobiet i dziewczyn. 

Czym różnią się obecne treningi od tych z lat 80.? Przede wszystkim sportowe stroje sprzed czterech dekad kojarzą nam się z obcisłymi topami, neonowymi legginsami oraz opaskami na głowie i nadgarstkach. Jeśli chodzi o same zajęcia, dawniej oparte były na ćwiczeniach wysokiej intensywności, takimi jak gra rakietkami, kręcenie hula-hoop czy klasyczny aerobik.

Aerobik to zestaw ćwiczeń opracowany przez Kennetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. W jego skład wchodzą wszystkie formy ruchu, podczas których zwiększa się wymiana tlenowa w organizmie, a ćwiczenia nazywane są aerobowymi.

Klasyczny aerobik wraca do gry 

Obecnie w sieci znajdziemy masę różnych treningów. Nowoczesne metody nie zawsze oznaczają lepsze efekty. Nasz widz, trener Wojciech Gorzelanny postanowił podzielić się swoimi ćwiczeniami i pokazać, że klasyczny aerobik wciąż jest świetną zabawą poprawiającą kondycję.

Gotowi do treningu w starym stylu? Zaczynamy. Zestaw ćwiczeń można zobaczyć w naszym materiale.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
28.09.2020
Marta
Super?