Aranżacje wnętrz

Wiosna w domu, czyli cztery pomysły na kwiatowe dekoracje

Aranżacje wnętrz

Wiosna w domu, czyli cztery pomysły na kwiatowe dekoracje

Chociaż w tym roku nie jest nam dane korzystać z pięknej pogody i wiosny za oknem, nikt nie powiedział, że nie może ona zagościć  w naszych domach. Kwiatowe dekoracje z pewnością poprawią nam nastój i wprowadzą iście wiosenny klimat. O tym, jakie miksy będą wyglądać najlepiej, opowiedziała nam Marta Kondzielnik, wiceprezes Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Jak udekorować dom na wiosnę?

Marta Kondzielnik przygotowała zestawy kwiatów, tworzących idealne wiosenne kompozycje, które mogą wpasować się we wnętrze każdego mieszkania i domu. Tulipany, hiacynty, narcyzy, bazie, forsycja, wybór mamy naprawdę ogromny.

Pierwsza propozycja florystki to proste połączenie tulipanów z dodatkami. Do wazonu z kwiatami możemy dodać na przykład bazie, które stworzą w naszych wnętrzach wielkanocny klimat.

Jest to prosta propozycja do każdego wnętrza, jest tam borowina, czyli jagoda, bazie i proste tulipany. Każda kolejna propozycja niesie coś za sobą, inny przekaz

– powiedziała.

Drugi zestaw to klasyczny wiosenny bukiet, który tworzy kwiatową kulę w wazonie. Do kompozycji tej wykorzystane zostały tulipany, narcyzy i chryzantemy santini.

Propozycja numer trzy to bukiet stworzony na konstrukcji z pędów, a dokładnie wierzby i piór. Takie połączenie idealnie wpasuje się do klasycznego wnętrza.

Ostatnim z bukietów jest kompozycja designerska stworzona na obręczy z ręcznie robionej serwety szydełkowej. Konstrukcja ta wykonana jest z pędów eukaliptusa i magnolii, z dodatkiem piór, tulipanów oraz gałązki jabłoni.

Kwiaty jako nośnik emocji – jaki wpływ mają na nasze samopoczucie?

Kwiaty są znakomitym nośnikiem emocji. Za pomocą kolorowych i pachnących roślin możemy wyrażać swoją wdzięczność, szacunek, miłość, radość oraz smutek. Kwiatami również dziękujemy i przepraszamy. Ten nieodzowny symbol piękna i delikatności ma jeszcze jeden atrybut. Kwiaty mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wprawiają nas w pozytywny nastrój i wywołują uśmiech na twarzy, szczególnie jeśli otrzymujemy je od kogoś. Nawet podczas kwarantanny warto sprawić bliskiej osobie małą przyjemność i wysłać do niej pocztę kwiatową.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0